Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire etikátlan valamit...

Mennyire etikátlan valamit drágábban eladni mint vettem, ha közben piaci értéke 3x annyi lett?

Figyelt kérdés
Kicsit cikinek érzem a dolgot, mert úgy is ki fog derülni az eredeti ár, de ha ahhoz igazítanám az eladási árat, akkor 1/3-ad áron adnám másokhoz képest.

2022. jan. 14. 09:05
A kérdező szavazást indított:
Az eladási árat a piac határozza meg, nem a vételár
Etikátlan ilyen módon hasznot szerezni
Kiakadnék, ha kiderülne, hogy az eladó sokkkal olcsóbban vette
42 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Én először mindig azt nézem meg, hogy az adott dolgok mások milyen árban kínálják. Itt már egy kb ár kialakul a fejemben, amennyiért Én szeretném adni, általában köztes.


Utána keresek csak rá az új árra, valamennyit nyilván ez is befolyásol, de úgy vagyok vele, hogyha valaki akarja vegye meg újonnan, Én megpróbálom eladni, ha X ideig nem sikerül, akkor csökkentem az árat.

2022. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha 1-1 dolgot árulsz így, az nem akkora gáz. De pl akik felvásárolják a Lidl gyerekruha és játék készletét egyszemélyben, hogy utána Marketplace-en árulják sokszoros áron üzletszerűen, azokat meg bírnám folytani egy kiskanál vízben. 😄
2022. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Hogyan derülne ki, hogy te mennyiért vetted, amikor azt írod, hogy a piaci ár annak a háromszorosa. A vevők a piaci árból tájékozódnak, nem?

Annyiért add el, amennyiért tudod.

Persze, ha egy barátnak, ismerősnek adnám el, akkor nyilván nem rajta szeretnék pénzt keresni. Én akkor nem adnám többért.

2022. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3

A garancia miatt oda kell adnom a számlát is, amiről kiderül az eredeti ár.

2022. jan. 14. 09:27
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

4: Értem.

Akkor majd tuti dühöng, hogy megvehette volna ott (ahonnan van) és nem tőled kellett volna :D

2022. jan. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5

2 éve vehette volna ennyiért, most már ott is 3x annyi az ára :)

2022. jan. 14. 09:30
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Jó példák erre a videokártyák pl, elég rendesen kopóalkatrészek, viszont az áruk rohan felfelé. Nagy zsákbacica ezeket megvenni.

Biztos létezik valami kalkulátor az ármeghatározásra. :)


Én egy ingatlannal vagyok így, 2 éve vettem 6.2m-ért, most el akarom adni, és itt ugrálnak a nyakamon, hogy adjam ugyanannyiért, vagy olcsóbban.

Hát meg az apátok f...szát.

Közben jött orbánviktor, csok, babaváró, külföldi befektetők, stb.

Elég nekem, hogy a NAV rám fog szállni.

2022. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Pont videókártyáról van szó :D

2022. jan. 14. 09:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem ez teljesen rendben van így, ne aggódj!


Korrekt vagy.

2022. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha én 2 éve vettem egy komódot 20 ezerért, és ugyanaz a komód ma már 30 ezer Ft, és mindenki 20-25 ezerért árulja használtan, akkor én is ennyiért fogom eladni. Mivel ha kapsz érte 20 ezret, ugyanúgy neked sem jön ki belőle egy komód. :)
2022. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!