Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Cigány beütésem van, távozzak...

Cigány beütésem van, távozzak Magyarországról?

Figyelt kérdés
Barnább vagyok a magyar átlagtól, egyik szülőm magyar, a másik félig magyar, (félig félig cigó), én pedig egy cigánynak kinéző ember formájú lény vagyok. Sok támadás ért már, próbálom elnyomni magamban ezeket, de újabb és újabb támadásokban élek. Őszintén örülnék ha inkább teljesen cigány lennék, akkor legalább egyértelműen elkülönülhetnék és tudnám hogy ok betolakodó vagyok.. de így mit tegyek? Miért kell ezt megélnem?

2022. jan. 15. 00:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
42%
Igen, köszönjük, hogy tekintettel vagy a magyarság jövőjére.
2022. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nincs mit, ez természetes.
2022. jan. 18. 13:28
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem úgy van cigány beütésem, hogy nem vagyok az. Anyám külföldi, kevert származású (van a családban spanyol vérvonal). Eleinte gyerekként még elönynek is véltem, a felnött nök el voltak ájulva, hogy úgy nézek ki, mint a kis Enrique Iglesias. Felnöttként ez átment abba, hogyha az önkiszolgálóban vásárolok az Auchanban, akkor az ör odaáll és figyeli, hogy mindent lehúztam-e? Mindenhol abból indulnak ki, hogy lopni akarok. Jól keresek, egy high fashion márkákat árusító boltban szoktam vásárolni Tommy Hilfiger, Hally Hansen ruhákat egy plázában. Ott is rám szokott szállni az ör, követ, stb. Egyszer a Tescoban a vadi új TH cipöm besipolt valamiért. Ott mindenki elött elkezdett az ör pattogni, hogy ez a cipö az F&F osztályról származik. Magyarul most loptam onnan. Ott kellett bizonygatnom, hogy ott a TH logó és ilyen cipöt ök nem árusítanak. Gyakran néznek rám kutyaként, sokszor fordul elö, hogy nem válaszolnak nekem idegenek ha kérdezek valamit vagy mondjuk nem szállnak be a liftbe mellém. A csajok is általában elöítéletesek, elkerülnek. Egyszer dolgoztam egy arabnak (irodai, diplomát igénylö munka), ö annyira pofátlan volt, hogy az elsö munkanapomom azt merte mondani nekem, hogy cigány-arab két jóbarát.

Úgyhogy nem vagy egyedül, nagyon rasszista bunkó ez az ország. Én el akarok költözni egy spanyol ajkú országba. Spanyolul tanulok. Meg tervben volt még Florida déli része is ahol kubaiak laknak, csak oda nehéz kijutni.

2022. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Igen mondjuk magyarországon szinte minden átlagtól barnábbra cigányként tekintenek. Pedig lehet hogy török, görög, olasz, spanyol stb. származás miatt barnább. Én is már nagy erőkkel tanulom az angolt meg németet, már most is megy mindkettő, mert suliba tanultam, de most felfejlesztem, jó szakmám van szerencsére, amivel külfüldön is nagyon jól, vagyis még az ittenitől is sokkal jobban lehet keresni. Még nem tudom melyik országba megyek, van ismerős angliában is meg németben is, de saját magamtól is elmerek indulni valahova, ha nincs is ismerős. Nem olyan könnyű a megszokott országnak hátat fordítani, biztos lesz honvágyam, itt érzem magam otthon, mert itt szoktam meg, itt születtem, de másfelől, egy másik nézőszögből nem az otthonom, sőt elvileg nekem olyan nincs is hogy otthon. Azért külföldön is van rasszizmus, de talán kevésbé mint itthon, vegyesebbek a népek, beengedik a menekülteket is, biztos engem sem fognak kiutálni. Legvégső esetben egy lakatlan szigetre mennék, öngyi nem lennék, mert nem tudhatom biztosra hogy utána nem lesz még rosszabb. Spanyolnak lenni azért jobb, akkor már nem mondja senki hogy hazátlan, persze tudom simán lecigányoznak ha barnább vagy. A szóval hogy cigány nem lenne egyébként baj, hanem a mögötte lévő gondolatokkal, a jelentéstartalmával.
2022. febr. 6. 09:28
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom azt az 5% cigányt, aki a másik 95% miatt kénytelen szopni, de sajnos nem a magyaroknál kellene reklamálniuk a tapasztaláson alapuló bizalmatlanságért, hanem a cigányoknál.

Ebben az országban él 56 más nemzetiségű kisebbség (svábok, tótok, rácok, szerbek, görögök, oroszok,...stb) soha egyikkel nincs baj, nem úgy mint a cigányokkal, akik a XV-ik század óta boldogítanak bennünket, az integráció legkisebb esélye nélkül.

De valljuk be, sehol a világban nem kedvencek, már a középkor óta.

Vajon miért?

"Nyugat-Európában – elsősorban vándorló, bűnöző életmódjuk miatt – hamarosan szembekerültek az ottani törvénykezéssel. Kezdetben megpróbálták őket visszaszorítani a közép- és kelet-európai területekre. Majd miután ez részben sikertelennek bizonyult, egyre szigorúbb és kegyetlenebb intézkedéseket hoztak ellenük. Skóciában és Angliában a 16. század elejéig ötezer cigányt végeztek ki. Franciaországban 1595-ben parlamenti határozatot hoztak kiirtásukra. Svédországban és Dániában 1662-ben rendelték el halálbüntetésüket, amennyiben nem hagyták el az országot. A Német-Római Birodalomban is megkísérelték kiszorítani őket, de ez a 18. század elejéig nem sikerült."


Szerintem is menj inkább Spanyolországba, ott el tudsz vegyülni, ha jobb sorsra érdemes valaki vagy. A nemzettségeddel meg elbajlódunk itt, ahogy 600-ik éve már megszoktuk.

2022. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
59%

A cigányokkal sok a baj.

Mondok csak egyetlen nevet. Radics Gigi.

Aki szimpatizál vele, és leírja közösségi oldalakon, az hosszan-röviden leírja, miért. Aki kevésbé, csak annyit tesz közzé, hogy cigány k*.

Amíg a törekvő cigányok nem kapnak annyi elismerést, mint bármelyik másik magyar polgár, addig nem lesz változás.

Akárhány kiemelkedni vágyó, azért sokat dolgozó cigány honfitársunk volt és van, csak kirekesztéssel találkozott.

Kétségtelen, arra is van példa, hogy egymást rántják vissza a sárba.

2022. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
21%

Én semmiben sem térek el az átlag magyartól (nem létezik ilyen), csak a nevem szokatlan. Ez egyeseknek pont elegendő ahhoz, hogy idegenként kezeljenek. Magyar vér semmi sincs bennem, de Budapesten születtem, élek. Nem hazám apám hazája (Szerbia), nem hazám anyám hazája (Olaszország), noha tisztelettel gondolok ezekre. Sajnos sok magyar nem tűri a másságot semmiféle szinten. Főleg az iskolázatlanok, de többdiplomás világlátott emberek között is akadnak ilyenek.

Nem az egyes emberek a hibásak ebben, hanem a hatalom mindig azt sulykolta beléjük, hogy csak egyféle magyar, csak egyféle igazság, csak egyféle haza van.

2022. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
A hatalom sem segít az integrálásban, szeretik a megosztottságot, ne rájuk figyeljen az ember.
2022. febr. 6. 15:22
 29/35 anonim ***** válasza:
55%

#28

Több mint 500 éve mindenki, mindenütt? :D

2022. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

29# igaz, a cigányok se akarnak beilleszkedni.

Kicsit bánt h néhányan ezt hungarikumnak nevezik. Utána jártatok jobban, máshol mennyire kirekesztőek az emberek? Úgy tűnik nem.


Én gondolkodtam spanyolba költözésen, ha beszélsz emberekkel akik kiköltöznek, oda házasodtak rájössz h baromira nem nyílt társadalom. Ott kezdődik h nem is üzletelnek nem spanyollal, ha nem muszáj. De párt se választanak szívesen így.


Németország a lehető legrosszabb opció, 20 év múlva is idegen leszel ott.


Franciák is erősen nacionalisták.


Talán anglia vagy usa, de ott is elkülönülnek sokszor a rasszok, mondjuk amíg pizzakiszállítói állásra mész, ebből nem sokat fogsz észrevenni.


Ahogy 25 írta, a cigányok mindenhol elkülönülnek, és nem rajonganak értük. Nem csak nyugaton, de romániában vagy bulgáriában is, pedig ott nem tűnnek ki a bőrszínnel.

De olaszban is, déli kissebb városokban az olaszoktól külön működtetnek bűnszervezetet.

Nézd meg a filmeket, pl blöff brad pitt a nyugaton anglia franciában jellemző roma lakokocsi park, putriban élnek, lopásból átverésből kis bűncselekményekből stb. De pl a gomorrában netflix is megjelennek hasonlóan, amerikai filmekben is néha mint egy teljesen elkülönült rassz.


Szóval ami a lényeg, ne a magyarokon verjük ezt le. Voltak roma barátaim, barátnőm is, ha esetleg valaki rasszizmust szeretne rám húzni, de ma már kerülök minden kapcsolatot romákkal, dolgozni pedig pláne nem vennék fel. Ebben is van tapasztalat.


Kitartás kérdező, csak csodát ne remélj azért, amit a sajtó tol az elfogadásról, és a nyitott nyugatról az nem teljesen igaz.

2022. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!