Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, ha az ember...

Mit lehet tenni, ha az ember később jött rá arra, hogy mit akar az életben, de már idősebb?

Figyelt kérdés

Fiatalon tengtem-lengtem az életben, nem volt célom. Nem dolgoztam sokat, nem tanultam. Csajoztam, játszottam a gépen, stb. még egy vallási szektába is bekerültem, ahonnan kiléptem... Azt hiszem innen kezdődött a változás.


33 éves vagyok, - noha még mindig huszonévesnek nézek ki- és megtaláltam végre a célomat. Tudom, mit akarok - pl. azt, hol akarok élni (külföldön), mit kellene tanulnom, dolgoznom stb.


De valahogy úgy érzem, öreg vagyok már ehhez a személyiség fejlesztéshez. 18-20 évesen kellett volna megcsinálnom az egyetemet, meg ilyenek.


Lehet kifutottam az időből, és emiatt depressziós vagyok.


2022. jan. 16. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor később kezded el. Ha tényleg az a célod, ami, akkor nem kifogás, hogy 33 vagy (ami mellesleg még bőven nem idős). Ha tudnád, hányan találják meg a helyüket 40, 50 évesen is...
2022. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én csak azt látom, hogy az emberek az életüket huszonévesen építik fel. Abban a korban, amit én elszórtam.


Tényleg megvan a célom, csak kicsit öregnek érzem magam. Most gondolj bele, mások 18 évesen járnak egyetemre.

2022. jan. 16. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:
33 évesen még tudsz változtatni az életeden.Egyik ismerősöm régen komuveskent dolgozott. 32 éves korában jött rá, hogy ő orvos szeretne lenni, és ez az álma. Elkezdett keményen tanulni, fejleszteni magát, és 40 éves korára elérte a célját. Teszem azt élsz 80 éves korodig, most 33 éves vagy.. Van annál nagyobb hülyeség, mint az életből 47 évet depresszióban eltolteni? Úgy, hogy ráadásul te tudod is, hogy mit akarsz az életben elerni.. Sokan egész életükben nem találtak meg ezt, te 33 éves vagy. Igenis, tegyél a celodert.....ne töprengj, depressziozz sokat, az a legrosszabb, amit most tehetsz
2022. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
#2 Mások meg 50 évesen. Lehet, hogy te úgy látod, hogy szinte mindenki fiatalon építi fel a saját életét, viszont ennek fele csak látszat. Hidd el, senkit nem fog érdekelni, hogy te hány évesen tanulsz egyetemen, vagy hogy mikor mész ki külföldre. Ha tényleg ezt szeretnéd, a korod teljesen mindegy.
2022. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3


Bevallom elérzékenyültem a kommenteden, igazán jól esett ezt olvasni.


Rendben, nem fogom feladni, és nem leszek depressziós sem. A mai napon hozzálátok a tennivalóimhoz, hogy elérjem a céljaimat.

2022. jan. 16. 13:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget.
2022. jan. 16. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg bír mozogni és helyén van az esze, addig semmi sem késő.
2022. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Újra kezdheted, hamarosan! Ha érdekel hogyan, szívesen írok róla.
2022. jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!