Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem érzem magam alkalmasnak...

Ha nem érzem magam alkalmasnak kapcsolatra, de mégis van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években szép lassan elszigetelődtem az emberektől. Leginkább, mert kezdett túl sok lenni a közelségük. Jól érzem magam egyedül. Olyankor minden nyugodt, békés, csendes. És lehetek a gondolstaimban, akármikor.

Korábban, mikor még volt igényem társaságra, ismerkedtem meg a párommal. Lassan 4 éve tart a kapcsolat. Kitartóak, hűségesek és figyelmesek voltunk egymással. Szeretjük egymást, támogatjuk a másikat. Mégis, ez a folytonos egyedüllétemben teljesen akadályoz. Nekem tér kell. Magány. És már ő az egyetlen ember, akit megtűrök magam mellett. Sem család, sem barátok nincsenek így a közelemben. Nem is engedném. Így viszont azt érzem, sok. Sok a közelsége, a társasága. Nem tudok elvonulni.

Ilyen miatt szakítani elég rossz, és nem is szeretnék. De akkor is ott mocorog bennen az eltávolodás kényszere. Tehetek ez ellen valamit, vagy marad az, hogy vele maradok és szenvedek, vagy szakítok, de hiányolom?


2022. jan. 18. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Ha ekkora igényed van az egyedüllétre, és erre nem valami pszichés probléma vagy túlgondolás sarkall, hanem mert ez a valódi igényed, akkor vagy beszéld meg vele, hogy neked nagyobb tér kell, vagy szakíts vele. Semmiképp se őrlődj így, mert meg fogja érezni, hogy valami nem oké, és mindketten csak kínlódni fogtok.
2022. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából tud róla. Nagyon empatikus, pont ezért nehéz. Tudom, ő egy értékes, helyettesíthetetlen ember, akire mindig számíthatok. Ezért nem szeretném, ha elválnának útjaink.
2022. jan. 18. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Szakítás, ne tedd tönkre őt is.

Neked pedig pszichológus.

2022. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!