Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek megpróbáljak egy...

Szerintetek megpróbáljak egy olyan munkahelyet, ahova nem érzem alkalmasnak magamat?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemet nagyjából szeretem, mert nagyon jó a társaság, és magát a munkát se utálom, csak keveset keresek (200 körül, plusz/mínusz 20 ezer)

A legjobb barátnőmnek "álommunkahelye" van, tipikus irodai meló, csak sokkal jobb. Szereti a munkatársait is, a főnökeit is, maga a hely meg kb olyan, mint egy wellness központ, vagy mint egy tipikus amerikai filmben egy New York-i iroda. Már az ingyenes korlátlan Nespresso kávéval megfogtak. :D

Csak ismerős által lehet oda bekerülni, ha egy ott dolgozó beajánl, és ha éppen van felvétel. Jelenleg van, barátnőm meg kérdezte, hogy érdekel-e, mert szívesen szól az érdekemben.

Nagyon gondolkozom rajta, mert nagyon tetszik a hely, a legjobb barátnőmmel dolgozhatnék együtt, és 350 a fizetés. Csak egy bajom van, az viszont elég nagy, hogy nem hiszem, hogy jól tudnám csinálni. Telefonálgatni kell, nekem meg szociális fóbiám van. Bár az utóbbi pár évben valamennyit javult, de még mindig érzem, hogy nem gyógyultam ki belőle.



2020. márc. 5. 01:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha lenne lehetőség sokkal jobbra, és érzel magadban egy kicsit is, hogy menne akkor szerintem próbáld meg. Ott a barátnőd, ő be tudna ajánlani és tudna segíteni a munkában is. Lehet sokkal szívesebben csinálnál mint a mostanit.

Nekem sincsenek olyan jó szociális készségeim, nem is gondoltam volna hogy ilyen munkakörben fogok valaha dolgozni mint most, de mégis szeretem csinálni és sokkal jobban keresek vele.

Mennyire zavar a szociális fóbiád?

2020. márc. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát... ha pl új dolgozók jönnek hozzánk, akkor az első napjukon kb hozzájuk se szólok, viszont a második napjuktól meg tök jóban vagyunk, poénkodunk, beszélgetünk (persze ez a másik ember személyiségétől is függ, ha ő nyitott, akkor nekem is könnyebb, ha ő is introvertált, akkor nem valósznű, hogy sokat beszélgetnénk).

Viszont pont a telefonálás a gyengepontom még mindig, bárhova, ha időpontot kell kérnem, próbálok olyat keresni, ahova lehet online foglalni.

Igazából abban reménykedem, hogy hátha külön tudnám választani a munkát minden mástól, mert ott gondolom előre megírt forgatóükönyv van. A mostani munkahelyemen néha kell kasszáznom, és ugyan nem szeretem, nem is halok bele, pedig rengeteg idegennel kell beszélnem.

2020. márc. 5. 05:19
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Azonnal.

Ez a te gyengeséged. A telefonálás.

Itt Kell fejlodnod.


Szóval igen, erőt vennék magamon, és csak azért is.

Ráadásul több a fizu, minden jobb.

2020. márc. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Csak a fő kérdésre válaszolva: én próbáltam már ilyet, szívás lett a vége, így nem ajánlatos.
2020. márc. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Régen nem mertem telefonálni, de diákmunka keretében lettem CC-s másfél évig. Meglepően jól ment, bár az csak minimálbéres volt, kevésbé szép környezetben.


Szóval 350-ért, gyönyörű irodában simán.

2020. márc. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Ne gondolkozz. Menj!

Ha nem jön be, akkor ez van, de legalább mértél lépni.

2020. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj. Nagy lehetőség. A félelem ne tartson vissza, lefogod győzni ezt a fobiat, mert muszáj lesz, és látni fogod hogy ez semmi. Sok sikert.
2020. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Meggondolnám.Elsőre értékesítésnek gondolnám.

Mellesleg nem keverném össze a barátságot a munkával.

2020. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Akkor szerintem nem lesz gondod vele, meg fogod tudni csinálni, az csak telefonálás, idegen emberekkel. Ha az lesz a munkád akkor rá leszel úgymond kényszerülve és menni fog.

Én sem gondoltam volna hogy egyszer emberekkel kell majd foglalkoznom, aztán most egy kb. 40 fős csapatot irányítok.

Érzel magadban annyit hogy szerinted érdemes lenne elvállalni?

2020. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakornok vagyok,egyetem mellett,és nemrég váltottam.

Az előző helyen olyat csináltam amit utáltam és féltem tőle(könyvelés).

Vorzasztóan depressziós voltam 3 hónapig amíg tartott. Majd kénytelen voltam odamenni a főnökhöz és felmondani,annyira nem bírtam,mert alapvetően nem szerettem,de ide vettek fel.

Mai napog kísért az a 3 hónap,ha meglátok egy konyvelői pozíciót valahol reklámban,esküszöm kiráz a hodeg.

Nem tudom...én nem ajánlom hogy olyat csinálj amit nem szeretsz...

21L

2020. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!