Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktak rosszindulatú gondolat...

Szoktak rosszindulatú gondolataid lenni? Ilyenkor nem haragszol magadra?

Figyelt kérdés
Nincs valami jó személyiségem, bár próbálok a kedvességre és a jóságra törekedni, de az alap tulajdonságaim közt szerepel a gonoszság/rosszindulat és nem tudom magamból kiírtani. Most például egy kedves ismerősöm vizsgázott forgalomból és magamban annak örültem volna, ha nem sikerül neki. Nem tudom megmagyarázni miért, hisz alapjáraton kedvelem őt.Talán mert nekem nincs jogsim még és irigy vagyok rá. Sok ilyen van, hogy rosszat kívánok másoknak, persze ez nem jelenti azt, hogy jót sosem szoktam, de nyilván a rossz miatt haragszom magamra. Lehet ezt valahogy irányítani? Nagyon utálom magamban ezt a tulajdonságot.
2022. jan. 19. 13:12
 1/4 Hanna S ***** válasza:
Szerintem az irigység ellen az a legjobb megoldás ha számba veszed, hogy neked mennyi mindened megvan, ami neki nincs.
2022. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hanna S ***** válasza:
Így belátod, hogy nem is olyan tökéletes az élete, mint amilyennek látszik.
2022. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából csak azt kell megértened, hogy attól még, hogy másoknak nem sikerül valami és valami rossz éri őket, a te életed nem fog változni egy fikarcnyit sem. Ha másnak nem jön össze, attól még neked sem fog automatikusan üsszejönni, nem versenyzel senkivel, csak saját magaddal. Az irigység egy természetes érzés, de amíg egy buta ember ezt dédelgeti magában és ebben tobzódik, addig egy okosabb ember motivációként használja, hogy ő is elérje a céljait. Döntsd el, hogy te melyik akarsz lenni.
2022. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1, Folyamatosan; 2, Csak magamra haragszom ilyenkor.
2022. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!