Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor már sokadjára kezdesz...

Amikor már sokadjára kezdesz bele valamibe, hogyan marad meg a motiváció?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy szeretnél valamit csinálni/elérni, ezért belekezdesz, majd valamiért abbahagyod. Majd később újra megpróbálod, és ez ismétlődik már vagy tizedjére. Amikor megint megpróbálod, hogyan marad meg a motiváció? Nehéz a célnak lebegnie előtted, mivel már az előző 9 alkalom se vezetett sikerhez, így pedig már egy kicsit olyan érzés, mintha nem is létezne a cél.

Ezt tapasztalom magamon, és úgy érzem már nem tudom beleadással, lelkesedéssel csinálni azt, amit szeretnék elérni, mert úgy érzem hogy egy ismétlődő ciklusba ragadtam bele.


2022. jan. 20. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogyással voltam így. Maga a motiváció volt a gond. Miután bele kényszerítettem magamat a helyzetbe motivációtól függetlenül és szokássá vált a dolog, utána nem volt szükségem motivációra.


Ha önmagában a motiváció az alapja egy folyamatnak, akkor az nem lesz hosszúéletű. Ha a motiváció csak egy mellékterméke a folyamatnak, ami a menet közben elért kisebb sikerekre alapul, akkor viszont jó dolog tud.

2022. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem hagyom abba :D


Ez a legnagyobb lecke, amit az edzés kapcsán megtanultam. Inkább lehúztam a belem éjjel és végeztem félmunkát vagy rohantam edzésből valahova vagy bármi, minthogy egy edzésnél többet kihagyjak. Nem éri meg... Sokkal könnyebb rávenni magad, hogy kis botlással vagy kedvelenséggel együtt kitarts, mint elengedni magad és utána összeszedni

2022. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miről van szó.
2022. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kell akarni es ugy kell csinalni h kozbe elvezd. Aki 10x abbahagyja azon sztem nem lehet segiteni..
2022. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Olyankor a dac, a "csakazértismegcsinálom" a motiváló erő.
2022. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt, nekem segített: [link]
2022. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!