Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged mi vesz/vett rá a...

Téged mi vesz/vett rá a tanulásra?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, másodéves vagyok, már volt vizsgaismétlésem, de legfeljebb kétszér kellett próbálkozni, másodjára az is sikerült, ami elsőre nem. A szüleimnek nincs diplomájuk, de ettől függetlenül úgy érzem, hogy minden megvan. Van egy olyan szakmám (okj-s), amivel el tudnék helyeszkedni, ezért úgy érzem, hogy felesleges tanulnom, nem lógnék ki a sorból akkor sem, ha nem lenne diplomám. Sok velem egykorú ismerősöm már dolgozik, a közeli barátaimnak nincs diplomájuk, de ettől függetlenül jól élnek.


Mivel tudnám magam motiválni?

Már mondták, hogy magamnak tanulok, az a rossz, hogy gyakorlatilag nincs semmilyen következménye annak, ha kiesek az egyetemről. (Nem kell visszafizetnem féléveket, illetve ösztöndíjakat.)


Nagyon sok időt töltök tanulással, minden programot visszautasítok, amit felajánlanak. Sokszor nem, vagy csak nagyon nehezen tudok éjszaka elaludni, mert van egy gondoloat a fejemben, hogy ezt, vagy azt még nem tanultam meg



2021. dec. 12. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem, az ösztöndíj vett rá.
2021. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem tudott. Nem nagyon tanultam. Ami a suliban a fejemben maradt. A gyengébbekből 2-3, a jobb tárgyakból 4-5 voltam. Ezért is nincs érettségim vagy egyetemi végzettségem. Önsorsrontó vagyok.

De úgy gondolom, hogy cél, a végeredmény jó motiváció lehet. Meg az, hogy szinte minden nap tanulj, hogy ne egyszerre kelljen sokat, mert attól nincs rosszabb. Esetleg egy heti tervet készíteni, ha az olyasmit szereted. Minden napra beosztani, hogy 1-2 óra egyik tárgy, 1-2 óra másik tárgy.

2021. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy amikor sulira gyűjtöttem, mellékállásban elmentem takarítani, hogy több pénzem legyen. És tudtam, hogy nem akarom hosszútávon ezt csinálni.
2021. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem a kíváncsiság vett rá, bár egyetemen már nem akartam sokat tanulni, inkább elevickéltam 2-3as osztályzatokkal, de a diplomát megszereztem, aminél nagyobb királyság kevés van. Azonnal érzed a jó hatását.
2021. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Valahogy nem azt látom, hogy a gyári munkások sírva menekülnének egyetemre azzal az indokkal, hogy nem szeretnének alja munkát végezni. Másrészről a diploma hiánya nem jelenti azt, hogy csak takarító, gyári munkás lehetsz. Így "az elmegyek f*s munkát végezni, hogy majd ebből merítsek erőt", nem sokaknál működik. Főleg úgy nem, hogy ha nem lelkesít különösebben az, amit tanulsz, akkor a munkahelyeid minimum unalmasnak fogod találni és semmi örömed nem lesz benne. Nyűg lesz az egész és a péntek délutánokat várva fogod végiggürizni a napi nyolc órát. Ebből a szempontból pedig érthető és tök logikus, hogy miért nem vagy motivált.


Marad motivációnak az, hogy többet kereshetsz és kevésbé robbansz le egészségügyileg. Vagy még ez sem, ha diploma nélkül is végezhetsz szellemi munkát és lehet jó fizetésed, ha nem is olyan jó, mint diplomával.


Ezen felül szoktak tenni olyan kijelentéseket, hogy a ​diploma elfér a fiókban, nem kér enni... Csak épp ezzel azt mondom, hogy a diplomám megléte semmit sem fog elvenni és hozzáadni az életemhez. Csak fenntartom annak lehetőségét, hogy TALÁN egyszer jó lesz, TALÁN majd ki tudja mikor (lehet sosem), hálás leszek azért, hogy lediplomáztam. Bolond az, akit az "elfér a zsebemben" és a "talán majd" típusú kijelentések motiválni tudnak.


Ha diploma kell ahhoz, amivel foglalkozni szeretnél, és tudod, hogy nem éhbérért kell majd dolgoznod, az ad igazi motiváció. Mert azzal foglalkozhatsz, amivel szívesen csinálsz és éhen dögleni sem fogsz emellett.

2021. dec. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted, amit tanulsz és érdekel, akkor az a legjobb motiváció.
2021. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
őszintén szólva, most Január 21 van (pont félév) és eddig 1 házi feladatot sem csináltam meg, és 1 percet sem tanultam otthon, (mármint ebben a tanévben) szóval mondhatni semmi :D
2022. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem most volt a félévi vizsgaidőszak, minden vizsgám sikerült
2022. jan. 21. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!