Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok, eléggé elvesztem az utóbbi 4 évben. 5 évet dolgoztam gyárban, most 3 hónapja munkanélküli vagyok, és nem szeretnék, illetve nem tudnék a mentális egészségem károsodása nélkül hasonló robotmunkát végezni, vagy egyszerre 3-4 munkakörben teljesíteni 3 műszakban. A barátaimat elvesztettem, teljesen elidegenedtem az emberektől a munkám és az ottani társak viselkedése miatt, mégis szeretnék ismerkedni. De annyira elbizonytalanodtam mindennel, még saját magammal kapcsolatban is, hogy egyszerűen nem bízok meg senkiben, és nem tudok bizalmat megelőlegezni senkinek, még a környezetemben élőknek, családtagoknak sem.


Van 2-3 milliós megtakarításom, nem nagyon költekeztem, csak azt vettem, amit szükséges volt, ház felújítás, háztartásigépek cseréje, kertigépek, stb. Anyámmal élek, de a háztartást inkább én vezetem, mert ő az élettársával él. Boltba ő jár, én is szoktam, de a szorongásom miatt nem gyakran, és szinte sehova nem megyek, csak olyan időpontokban és helyekre, ahol tudom, hogy kevesen vannak.


A nagyszüleim, főleg nagyanyám alkoholista, ez is eléggé megvisel lelkileg és bosszant, ami miatt már nem is szívesen látogatom őket. Keresztapám szintén alkoholista, aki megkeseríti a családja mindennapjait. Gyakran álmodok velük rosszat, most ezt nem részletezném, mert annyira nem fontos.


Gondolkodtam azon, hogy költözni kéne, de ennyire labilis állapotban úgy érzem, nem tudok jó döntést hozni. Pár hónapja elkezdtem egy fizetős tanfolyamot, amit 1 hónap után abbahagytam, mert nem éreztem magam elég jónak magam benne, azzal is csak szenvedtem, hiába öltem bele órákat tanulásba.


Szóval igazából semmi elképzelésem nincs a jövőre tekintettel, ami volt, abból kibekkeltem. Ha tanulni akarok, már nem tudom, mihez kezdjek. Gyerekként nagyon jól rajzoltam, de fogalmam sincs, hogy erre tudnék e karriert építeni, vagy hogy akarok-e, de mindenképp olyan tudásra és munkára van szükségem, ahol nagyon kevés emberrel kell érintkeznem, vagy olyan környezetben dolgoznom és olyat, aminek látom értelmét, és a társaim sem degradálnak le a saját nyomorult élethelyzetüket elfeledve arra a kis időre, amíg belém rúgnak, de ha visszarúgok még én érzem magam rosszul. Nem szeretem a konfliktust senkivel, és jelen helyzetben nincs is erre szükségem.


Tanácsokra lenne szükségem, hogy tudjak változtatni ezen a helyzeten.



2021. dec. 20. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban ne zárkózz el! “Szeretnek ismerkedni” majd olvastam egy olyat is hogy “Olyan munkára van szükségem ahol kevés ember van” tessek?? Kicsit osszzavartal de megpróbálok segíteni. Elsősorban ahhoz hogy ismerkedni tudj ahoz emberek között KELL lenned. Nyilvánvalóan. Nem tudom mi okozza ezt a stresszt hogy neked emberek között kell lenned, de azt gyanítom hogy alapvetően sok negatívumot kapsz, levesz dicsérettel esetleg szerettel megfuzerezve. Az életben nem mindig fontosak ám a barátok vegyünk engem per pillanat nekem egy sincsen pont azert mert mindenki csak atbaszott. DE NEM AZ A LENYEG. Hanem hogy te mennyire roskadsz bele abba hogy nincsenek. Ha pedig akarsz mindenkepp tenni kell érte. Nem otthon sajnáltatni magad hogy neked nincsen senkid akármennyire csúnya ezt elolvasnod. Kezd el egy sportot mindenkepp, azzal valamennyi oldodast elerhetsz. Esetleg menj el bulizni de ha nem is mesz el az sem baj, a lenyeg hogy NE ZARKOZZ EL. Új hobbi is segíthet, említetted a rajzot. BINGO. Kezd el rajzolni nem is baj ha nem pénzért csinalod, az is eleg ha magad szórakoztatásából. Hidd el ha elkezdesz pozitívan hozza állni a dolgokhoz egy idő után bevonzod azt. Remelem tudtam segíteni:)
2021. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy magas érzelmi intelligenciájú és értelmes srác lehetsz, ahogy olvastam a kifejtést. Ez jó. Fiatal is vagy, ami szintén jó. Nekem sok dologban az "ÚJRATERVEZŐ" program segített. Ott vannak olyan foglalkozások, ahol simán választ kaphatsz pl olyan kérdésre is, hogy mit szeretsz, mi az a feladat, funkció, amiben kiteljesedhetsz, amivel totál azonosulni tudsz. Ha megvan ez az "élet értelme" dolog, akkor a többi már könnyű, olyan embereket vonzasz be, akik hozzád passzolnak intellektuálisan és érdeklődésileg stb. Fiatal vagy, még nem annyira sürgős elköltöznöd. Az alkesz rokonokat meg szard le.

[link]

2021. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem neked irodai munka lenne jó neked!
2021. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok jelenleg... Mi lett veled végül? Kijutottál ebből a helyzetből és már látod magadat a jövőben?

2022. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!