Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kérdezgessek dolgokat,...

Hogyan kérdezgessek dolgokat, hogyan próbáljak információkat szerezni, hogy ne tűnjek irigynek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már kamasz, talán ha az lennék és idősebbektől kérdeznék, nem tűnnék annak.


Sajnos rá kellett jönnöm (későn!), hogy több ember is irigynek gondolt, aki valamiben sikeres és én próbáltam megtudni ezt-azt.


Nem azért kérdeztem, faggattam volna, nem is értem miért kell erre gondolni, de rájöttem, hogy vannak akik így értelmezik.



Például ha valakinek valami jó végzettsége és karrierje van, anyagilag is megéri, akkor az ember kíváncsi lenne dolgokra.

Nyilván lenne mit kérdezni, érdekes dolgok.


Vagy más téma,de hasonló.

Az olyan férfiak (de akár nők is mondjuk) akik edzettek, kondisak, jól néznek ki igazán, tőlük lenne mit kérdezni.

Nekem totál ismeretlen ez a téma mindenestül.

Kíváncsi lennék dolgokra, hogy mi hogy megy.


De volt aki azt hitte, hogy valami beszólogatás.


Ugyanígy például az olyan férfiak (vagy akár nők is ugyanúgy) akiknek a baráti körük is hasonló. Neten látom, hogy ilyen társaságban vannak.

Nyaralnak, jól néznek ki, szórakoznak mondjuk úgy trendin. Bár ez hülye szó.


És itt nem a pénz a lényeg, mert időnként én is járok külföldre, voltam nem rossz helyeken.

Hanem hogy annyira más mint ami egyáltalán az én köreim. Nekem idegen.



Hogyan lehetne úgy információkat gyűjteni, megtudni dolgokat, hogy ne vegye vagy tolakodásnak vagy még rosszabb irigységnek.

Egyáltalán miért tűnik úgy??



Nem is elsősorban ő érdekel, hogy nála hogy van, neki hogy van, hanem hogy hogyan működnek dolgok általában az ilyen embereknél.

Mi hogyan van?



Én sosem voltam ilyen és az engem körülvevő emberek sem, de jó lenne többet tudni.

Aztán ezeket az információkat felhasználva én is tudnék előrébb haladni, hogy ne legyek annyira hát mondjuk úgy szürke. Meg a környezetem, társaságom is alakítani, hogy ilyen emberek vegyenek körül.



Ja igen, nem csak az Instagramon látott mű dolgok vonzanak.

Egy-két ok miatt időnként találkozok, beszélek ilyen emberekkel és tőlük lenne jó megtudni dolgokat.

De sajnos sokszor rosszul alakult.


Nem celebek, hanem tanult, értelmes emberek.

Akiknek a társaságuk is például fiatal jogászok, közgazdászok, mérnökök vagy vállalkozók.

Nem nagyképűző tahók, hanem sokszor jófej, barátságos, mondjuk úgy trendi fiatalok. Huszas, harmincas korosztály.



És ahogy látom a neten (néha élőben is megtudom) a társaságuk, barátaik is ilyenek.


De nekem még az információk is hiányoznak.



2022. jan. 22. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Amíg ez a megközelítés nem csodálom, hogy trollnak gondolnak. Egy helyen élünk, azok is akik lúzerek, meg azok is akik királyok. Annyira nem nagy a különbség, hogy ne lehetne átlátni.
2022. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Micsoda?


A trollkodás hogy jön ide? Nem is ezt kérdeztem. Hanem irigységet.


Nem értem, hogy mi az hogy egy helyen élünk meg hogy nem olyan nagy a különbség. El tudod magyarázni értelmesen?

2022. jan. 22. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emberek egy része elég nagyképű és mindenkiről azt hiszi, hogy irigy rá. A másik oda meg szerintem az, hogy nem akarják, hogy másnak is jó legyen szóval nem osztják meg a dolgaikat.

Ha nem ez a két ok, akkor az, hogy nem ismernek eléggé és nem vagytok olyan jó viszonyban.

2022. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem mondanám őket nagyképűnek. Vagyis lehet, hogy volt köztük olyan is, de biztos nem mind.



Az igaz, hogy nem ismernek eléggé, de hát hogy is legyek velük közeli viszonyban.

Amúgy ez is az egyik probléma, írtam is, hogy tudnék ilyen társaságot találni. Ha nem is őket, de ilyet.


Nem vagyunk elég jóban, de hát tőlük lehetne valamit megtudni, értitek...

2022. jan. 22. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!