Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy átlag embernek hány RAMos...

Egy átlag embernek hány RAMos agya van?

Figyelt kérdés

2022. jan. 25. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

mi az, hogy hány RAM-os agy?

mit takar nálad a "RAM"?

2022. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Hány ramos a géped??

Itt is mit takar a ramos??

Hány darab van benne?? Hány slot van benne?? Hány gb ram van benne??

2022. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Két slotos, jobb és bal fél. De általában nem működik a dual channel.
2022. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmunk sincs a teljes agykapacitásunkról.


A munkamemóriánkról tudjuk, hogy 7+-2 egységnyi információt tud tárolni egyszerre, de ezt nem ramban mérjük.

2022. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem a RAM annyit takar, hogy a telefonom pl 3 RAM-os így lefagyna egy nagyon magas teljesítményű játéknál. Kb ennyit takar. Azért érdekel, mert olvastam egy hasonlatot, hogy a hosszútávú memória az a tárhely, és a rövid a RAM. Így, ha adott pillanatban több fele koncentrálunk, elterlenek a gondolataink, problémáink, akkor rosszabb lesz a rövidtávú memóriánk, mert befagy a RAMja.
2022. jan. 25. 15:18
 6/16 A kérdező kommentje:

3#as, ez tetszik:D,


Defíniálom akkor jobban, ez hasonlatként értetendő, nem számítástechnikai RAMként. Ezért is írtam ebbe a kategóriába.

2022. jan. 25. 15:20
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Annyira máshogy működik az emberi agy, hogy nem lehet erre válaszolni.
2022. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy egy ember agya ütné a 3 RAMot, mivel a telefonom megjegyzi pontosan, amit leírok, viszont az agyam nem. És vissza is tudom keresni a gyors előzményekben, ami rövidtávú memóriának számít. Ezért érdekelne a válasz.
2022. jan. 25. 15:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Telefonnál mi az hogy 3 ramos?? 3 slot, 3giga, 3ram modul van benne vagy mi??



Amúgy igen, fel lehet úgy is fogni. De nem informatikus írta ezt a hasonlatot egy biológussal karöltve az fix.

Amúgy eskü próbálom értelmezni a kérdést, de még mindíg nem sikerült. Szóval nem az érdekel, hogy kompletten mekkora adat befogadására képes összesen (kb jó pár terabájt). Hanem mi is??

Amúgy az agyat infós körökben mindíg a cpu-hoz hasonlítják, a cpu-t is úgy azonosítják, hogy a számítógép agya. Azon belül is vannak különböző memória területek és feldolgozó egységek, pl a cpu agya is az alu.

Viszont a ram és a tárhely kapcsolata is tetszik, csak nem teljesen pontos.

2022. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

3 gigaramos a telefonom. Nem nagyon vagyok ezekkel a fogalmakkal tisztában.

Igen, az a kérdés amire gondolsz. A tárhelyet megtudták határozni az agyban, a ram az kérdéses. Olvasgattam közben és arra jutottam, hogy a ROM azok a velünk születettek pl ösztönök, és a RAM az az agyi pillanatnyi kapacitás ami pl a programozóknál nagyon magas is lehet.

Mélyebbre nem is szeretnék menni mert úgysem érteném, de, ha nem lehet besaccolni a gigaramot, akkor mindegy is. David Allen könyvében olvastam erről, szerintem ő csak egy sima előadó.

2022. jan. 25. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!