Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholistának számítok?

Alkoholistának számítok?

Figyelt kérdés

Fiatalon 20-21 évesen, 2 évig kb heti kétszer ittam, 5-6 sört, volt hogy egyedül is, nem jellemzően ugyan, de előfordult 1-2 esetben hogy képszakadásig. Ezt az időszakomat követte 3 hónap absztinencia. Fizikai elvonási tüneteim nem voltak.

Azóta eltelt 5 év, manapság csak havi 1-2x iszom alkalmanként 2-3 sört.


Másnak is volt ilyen időszaka?


Köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 28. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem volt hogy olyan baráti társaságba kerültem hogy kb. 23 felesnek megfelelőket döntöttem le. Kb 3 hónapig. Azóta nem nagyon iszom, nem találkozom velük. Nem hiányzik.
2022. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Balázs,balázs!

Ez csak a belépő szint egy komolyabb borsodi falusi kocsmába.

2022. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus kényes téma, amióta már nagyon okos valakik napi 1 sört is, problémának találtak... Ki bánja? Van mellette életed gondolom ahogy nekem is, vezetek mellette, és nem iszok olyankor ha tudom hogy dolog van, menni kell akárhová.

Nálam unaloműzés is egyben, én ha megiszok 1sört vagy rövidet, akkor kell a következő, és a nap zárásaként ránézek a fogyott mennyiségre 2deci finlandia a simából, cappyvel, meg még utána 2 liter sör ha bírom.

Ha kifogok jó vörösbort, 2 és fél napos pihenő alatt megiszom az üveggel pár órán belül, de még arra is szoktam sört.

Azt hozzáteszem hogy időszakosan mindig megiszok 1 sört legalább, 1-2hét kihagyásaim vannak havonta, de nem tartom magam alkoholistának.

Lényeg hogy tudj különbséget tenni az való élet, és e-között, másnak már ez nem megy azért viszi be munkahelyre is italt.

2022. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hozzáteszem, hogy napközben, vagy reggel sosem ittam sem régen sem most.

Csak este 6 után.

2022. jan. 28. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy még az, én igen!
2022. jan. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Havi ketszer 3 sör?

Az alkoholosta hétköznapi ertelemben, aki minden nal, de legalabb heti 4-5 alkalommal reszeg. Ehhez 3 sör kevés.

Alkoholista akkor vagy, ha piához igazitod az életed es nem akkor isszol ha jol erzed magad es megteheted.

Nincs az alkoholizmus mennyiseghez szabva hivatalossan.

2022. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégente minden fiatal iszik, az legalább havi 4 alkalom, te hogy lennél már alkoholista? Jesszus.
2022. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!