Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholistanak szamitok? 34 F

Alkoholistanak szamitok? 34 F

Figyelt kérdés
Atlagban megiszok napi ket doboz sort.

2020. nov. 30. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Rendszeres? Akkor van baj, ha mondjuk egyik nap kihagyod, és ezért frusztrált, ideges leszel.
2020. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
2020-ban? hagyjad már...34/N én borozgatok...
2020. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta? Ha 1 hete, akkor nem vagy alkesz, ha 5 éve, akkor igen.
2020. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nem a mérték, hanem a rendszeresség számít.Az is alkesz, aki csak egy dobozzal iszik meg, de azt minden nap.

2020. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Akkor a franciák 80% -a alkesz..Na jóó kis túlzással, de pl. mivel jobb az aki hétvégente leissza magát (a fiatalok többsége), de hétköznap egyáltalán nem iszik meg napközben családi ebédnél vagy az aki ugyan nem mindennap , de gyakran hétköznaponként is megiszik egy deci bort vagy egy sört.

A hangsúly a mennyiségen van...én azt gondolom , aki egészséges mértékben de gyakran iszik az kevésbé gáz, mint aki csak hétvégente , de akkor 5 rövidet meg 3 sört megiszik...

Én nőként mondom, hogy én is gyakran megiszom a kis boromat az ebédhez vagy egy nehéz , stresszes nap után viszont én nem járok el hétvégente kocsmázni és mindig tudom, hogy hol az a bizonyos határ, ami már kicsit spicces állapothoz vezet.

Sztem ez a lényeg...

No meg pl én nem vagyok kiakadva, ha pl nem ihatok alkoholt pl hetekig...

Ha neked hiányozna az alkohol és zavarna, hogy nem tudsz inni pl minden nap, na az már szerintem igen függőségnek nevezhető..

2020. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5

nem a mennyiségen van a hangsúly, hanem a rendszerességen

És igen, aki minden nap egy pohárral megiszik, az is az, mert rendszeresen iszik, vagyis függ tőle, mégha csak egy pohártól is. Tessék, nem én mondom:


[link]

Ja és tök mindegy, hogy milyen ital fogy rendszeresen.Vagyis a rendszeres borfogyasztás akkor is alkoholizmus, ha az 8 ezer vagy 30 ezer forintos borral

történik.

2020. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leszel alkoholista, ha menekülésre használod az italozást. Tehát pl gáz az élet, de nem a problémáink megoldásával foglalkozunk - hanem inkább berúgunk. Persze ettől nem oldódnak meg a problémák (sőőt egyre több és több lesz) és így nemsokára újra menekülni kell. Ezért megint berúgunk. Kb így alakul ki a függőség.
2020. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Messze állsz tőle. Egyszerűen csak szereted. Más Colaból iszik meg ennyit te meg sörből.

Baj akkor van ha nem bírod ki nélküle huzamosabb ideig.

2020. dec. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Deéncsak válasza:
100%

Akiben már felmerül a kérdés, hogy van-e gondja az alkohollal, annak gondja van az alkohollal. (Olyan nincs, hogy gyanakszik rá, de áá mégse.)

Az, hogy ezen gondolkodsz (sőt, fel is teszed itt ezt a kérdést), arra enged következtetni, hogy neked ez a napi 2 sör fontos.

Szóval szerintem igen, ez már az.

Hagyj ki valamennyi időt, és/vagy jelölj ki mondjuk 2 napot a héten, amikor „szabad inni", és ahhoz tartsd magad. Sokminden ki fog számodra derülni abból, hogy a nemivós napokon mennyire frusztrál, hogy nem teheted.

Én is pont ezzel küzdök (próbálom heti 3-ra redukálni a sörözős napokat, nem annyira megy).

Nő, 35

2020. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Hm...milyen érdekes, hogy ennyien iszunk mi nők is...5-os válaszoló voltam. 34/N
2020. dec. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!