Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholistának számítok már?

Alkoholistának számítok már?

Figyelt kérdés

Már kb. fél éve 2 naponta iszok. Az azt jelenti, hogy egy este alatt megiszom 2-3 üveg bort, vagy nagyon sok sört. Úgy érzem nem tudok, illetve nem is akarok ezzel leállni.

22 éves vagyok.

Szerintetek ez alkoholizmus? Van ezzel más is így?



2018. dec. 5. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ezt te magad is tudod hogy alkesz vagy.

Fel se tetted volna a kérdést ha biztos lennél abban hogy te nem vagy az.

De meg kell próbálni holnaptól nem inni egyáltalán és ha sikerül hogy napokig , hetekig nem iszol és egyáltalán eszedbe sem jut, na akkor nem vagy alkesz.

Én nem ittam ennyi bort , 2-3 üveggel , csak sokall jóval kevesebbet , de az hiányzott.

Sajnos én bevallottam saját magamnak hogy igen, alkoholista vagyok.

Aztán egy szép napon abba hagytam , kb tíz éve nem ittam egy kortyot sem. Meg lehet lenni nélküle.

2018. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

365/2 * 2 * 0,7 * 0,1 = cca. 25,2 l tiszta alkohol. Ez a 12 l-es magyar átlagfogyasztás (absztinenseket és csecsemőket is beleértve) duplája. Ez kemény alkoholizmus, akkor is, ha bármikor ki tudja hagyni a fogyasztó és nem lesz tőle idegbaja, és akkor is, ha csak a számokat nézzük.

Keress fel szakembert!

2018. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán az vagy, méghozzá a legrosszabb fajta, aki nem is akar leállni.

Amúgy én is voltam/vagyok ilyen de nem ilyen gyakran azert...

2018. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem keresem a megoldást, mert az az igazság, hogy nem akarok hosszú életet. Súlyos depresszióval küzdöm, ezzel tompítom az érzelmeimet és ezzel pusztítom magam.
2018. dec. 5. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
volt egy ismerősöm, az 25 évesen meg is fulladt a saját hányásába egyik éjjel. meghalt. alkesz volt.
2018. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ja, az vagy, feltalálói díj nem jár érte. Arra azért kíváncsi lennék, miért nem naponta egy üveg, miért két naponta több? Ha már iszol csináld rendesen!
2018. dec. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem, ne csinàlja sehogy!!!

Én 34 éves nő vagyok, küzdök ezzel a problémàval.

Menj el orvoshoz, tud segíteni, de csak ha te is AKAROD!!!

2018. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Annak az árából miket kapnál csak a zöldtől ember...
2018. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen nem akarsz hosszú életet? fiatal vagy még ezt eldönteni, de elmesélem neked nagyapám történetét aztán szerintem meggondolod magad...


alkesz volt az öreg rendesen, mellé nagy dohányos is, a legidősebb unokája is csak 10 körüli...

nem ám meghalt gyorsan a sok alkoholtól,

lett egy érszűkülete, amputált lábujja, egy amputált lába, majd kettő amputált láb és tolószék, 1 évet jósoltak neki lett belőle 5.


az élete utolsó 5 évét a házba zárva, lábak nélkül tolószékben töltötte, ivott és dohányzott tovább, 4. év után kapott egy agyvérzést, attól kezdve teljesen bezárult a testébe, ott volt, de etetni itatni, tisztábatenni kellett ...


szóval egy alkoholista szervezete legtöbb estében nem egyik napról a másikra adja fel hanem szépen és sokszor fájdalmasan leépül, főleg ha mellé van még más káros függőség is...


nincs szép halál, de ez egy kifejezetten ronda fajta ...

2018. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!