Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ekkora társadalmi...

Miért van ekkora társadalmi nyomás azon, hogy mindent és mindenkit el kell fogadni?

Figyelt kérdés

Friss kérdések is részben érintek ezt. Tehát miért várják el az emberek, hogy ha ők a társadalmi normalitástól eltérően (van társadalmi normalitás és ezt mindenki tudja) él, akkor tapsoljanak hozzá.

Az én álláspontom az, hogy rendben, mindenki él, ahogyan akar, de alkalomadtán, ha meg kell nyilatkoznom, akkor bizony elmondom, hogy az úgy nem egy normalitás, ahogy ő él.

Tehát egy extrém példa, egy 20 éves nő hozzámegy egy 55 éves férfihez feleségül és akkor hirdetik bátran, hogy ebbe senki ne szóljon bele, nekik ez így jó stb. Igen, csinálják, nem vehetem el tőlük, de bizony ha olyan helyzet adódik, akkor szerintem jogukban él az ilyen extremitásoktól tartózkodóknak elmondani azt, hogy ez így nem normális.



2021. aug. 29. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egyszerűbb elfogadni dolgokat és embereket, akik nincsenek közvetlen hatással a jólétemre és az előrehaladásomra. Mikor meglátom ezt a sok, mindenen pattogó-pörgő intoleráns majmot, esküszöm irigylem őket, hogy ennyi szarral foglalkozni ilyen sok energiájuk van. Komolyan, úgy rá vannak fixálódva dolgokra egyesek, hogy az szánalmas. Ha a munkájukra/tanulmányaikra/sportra lennének ennyire ráfixálva, már világszínvonalú teljesítményt nyújtanának.
2021. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
90%

Szerintem nincs akkora nyomás.

Szerintem a mai magyar társadalomban nem baj, ha az az extrém, hogy egy 20 éves nő összejön egy 55 éves hapekkal.

Mindig inkább ez, mint hogy a Földesúr első éjszaka jogán megerőszakol egy 12 éves kislányt.

Másik oldalról: akinek ez ekkora fejtörést okoz, hogy ki hogy él, és kivel, és szinte beledöglik ha nem kenheti más arcára a véleményét, azzal is nag bajok vannak. Nekem több ismerősöm is van -általad EXTRÉMNEK- nevezett kapcsolatban, pont xart rájuk mindenki, meg ők is úgymond más véleményére, de nem kellett igazán, mert egy kultúrált közegben ebbe nem szól bele más, max csak a leányzó szülei. Tudod, család, munka, hobbik, saját élet, és máris nem más után koslatunk...

2021. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Ó, már megint egy, önmagát bírói szerepbe helyező megmondóember.

---

A normáis szó mintegy 8 jelentésárnyalat aismert. Te meliyket használod?

-a általánosan elfogadottnak megfelelő,

-nem kirívó vagy meghökkenést keltő,

-elvárt,

-rendes,

-szokványos,

-mértékadó,

-szokásos vagy

-szabályos,

-előírásos,

-mintaszerű,

-átlagos,

-általános,

-épeszű,

-típusos,

-megszokott?

2021. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Jogodban áll nem így élni. Ha Neked egy kapcsolatban nem fogadható el a 20-25 éves korkülönbség, akkor nem fogsz ilyenbe belemenni. Nekik ez nyilván elfogadható, és normális.

Úgy gondolom, senkinek semmi rosszat nem tesz azzal a fent említett pár, ha összeházasodik. Akkor miért kell őket bírálni? Egyáltalán miért vetődik fel, hogy ez probléma? Miért ne lenne normális? Hány év korkülönbség a normális? 3? 5? 8? 10? 15 még elmegy, de 16 már nem?

Mi történik, ha bátran kimondod, hogy ez nem normális? El fognak válni ezért, mert rájönnek, hogy szörnyű vétket követtek el más emberek normalitás érzéke ellen?

Egyébként sajnos Magyarországon éppen nincs ilyen társadalmi nyomás, amiről Te beszélsz.

2021. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Igen, én is ezt nem értem, hogy hol és mikor tesznek keresztbe nekem ezek az emberek, akik az átlagtól eltérő életet élnek. Egyébként úgy gondolom, hogy a többsége még mindig nem hirdeti sehol, hogy mit csinál a magánéletében, meg amúgy nem is vagyunk rájuk hatással. Most tegyük fel habzó szájjal tiltakozok az életvitele ellen, meg tudom őt gátolni benne? Nem. És a lényeg pedig az, hogy a saját életemmel vagyok elfoglalva, én lennék a legboldogabb, ha annyi időm lenne, hogy még erre is jutna belőle, hogy mások életvitelén rágódjak.
2021. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Elfogadni jobb, mint elnyomni, de nehetzebb. Viszont az adott illetőnek nem kell kinyalni a picsáját.
2021. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Attól, hogy elfogadsz dolgokat és azok létezését, nem kell, hogy egyet is érts velük. Nagyon sok dolog van, aminek én sem látom értelmét vagy épp megvan róla a magam negatív véleménye, ami miatt én sosem tenném az adott dolgot (és most nem a bűnügyi kategóriára kell gondolni). De egyszerűen nem akarom pazarolni az erőforrásaimat arra, hogy úton-útfélen ragozzam a témát. Akár én vagyok az, aki furcsaságot csinál és másoknak kellene magyarázkodni (nem fogok), akár én vagyok az, akinek az adott dolog nonszensz és nekem kellene szóvátenni meg dacolni vele (szintén nem fogok).
2021. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elfogadom a válaszaitokat, de éppen ezért írtam oda azt a zárójeles részt, hogy VANNAK társadalmi normák, mert tudtam, hogy mindenki úgy fog tenni, mintha ezek semmisek lennének. Ha megkérdeznek benneteket, hogy mondj olyan életkort, amikor két ember összeházasodik, akkor mit is mondunk? Mondjuk azt, hogy 25 és 28 év. És tudjuk, hogy ez rendben van így. Azt is tudja mindenki, hogy 20 és 55 nincs rendben, de persze lehet úgy élni és nem fogom őket nyilvánosan szidni, de nem képezik a norma részét. Csupán ennyi a megállapításom.

Nem tudom, hogy mekkora Magyarországon az átlagmagasság, de szerintem olyan 170 cm körül lehet, mondjuk rá. Én 191 cm vagyok. Ha valaki odalép hozzám, hogy hé öreg, oké, hogy ilyen magas vagy, de azt ugye tudod, hogy nem veled fogjuk definiálni az átlagosnak mondható magasságot, akkor sértődjek meg? Eszem ágában sincs, mert tökéletesen igazat mond.

2021. aug. 29. 20:01
 9/18 anonim ***** válasza:

Van jogod elmondani ha kérdeznek róla, vagy épp alkalmad adódik rá, de mindenki másnak van joga lef.sni hatalmas ívben a véleményed. Ha egy 55 éves el akar venni egy 20 évest, az a te életedben mit befolyásol? Semmit. Semmi közöd hozzá. A te életminőséged ettől nem romlik. Ez a saját intoleranciád, ami attól generálódik benned hogy hallod ezt a jelenséget. Azt vizsgáld meg magadban, miért idegesít fel valami, ami téged 0%-ban érint.

Másokhoz semmi közöd, más döntéseihez se. Azt érdemes megnézni inkább, miért kelt benned bármi ilyen dolog feszültséget, mert hozzád több köze van amit találsz mint az 55 éves férfi házzaságához.

2021. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nincs akkora társadalmi nyomás, visszont valaminek el kell kezdődnie bármilyen társadalmi csoportra nézve is a kérdéstt, mert nem éléhet egy ország úgy, hogy mindenki mindent mindenért csak utálni tud...
2021. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!