Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a státusz...

Mi a véleményed a státusz szimbólumokról, hogyan viszonyulsz hozzájuk?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 15:49
A kérdező szavazást indított:
Nem érdekelnek, nem szeretem így mutogatni magam
Nekem fontos, az ilyen fajta mutogatás
Irigy vagyok azokra, akik megendhetik maguknak az ilyeneket
38 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudom mik azok,de bármik is,messziről nem érdekelnek.
2021. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Ha olyan szinten vagy anyagilag akkor alap hogy veszel egy jobb autót meg egy karórát. Ha tetszik, ha nem az hogy mit hordasz meg mivel jársz sokat elmond rólad. Az is ha nem érdekel meg telón nézed az időt.
2021. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

#2

Miért lenne alap? :D


#Kérdező

Azt hiszem a fenti kérdésemmel meg is válaszoltam. Nem különösebben érdekelnek. A magam kedvéért vásárolok, vagy a családom kedvéért. Idegenek kedvéért nem.

2021. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Engem nem érdekelnek, de van, amikor nem elég neked tudnod, hogy mid van, de másoknak is látniuk kell, különben nem vesznek komolyan.
2021. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
BMW,GUCCI,Gyúrás ilyesmire gondol a kérdező...amúgy egy jó ideje leszarom ezeket a dolgokat.
2021. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos 2-esnek valahol igaza van. Az emberek ilyen dolgok alapján alkotnak rólunk szinte azonnal véleményt, pedig ezek csak külsőségek. Barátnőm fütyült a divatra, tisztán, de nagyon egyszerűen öltözött. Emiatt sokan lekezelően bántak vele, igénytelennek tartották. De aki járt a lakásában, az ott csak jó ízléssel és igényességgel találkozott.
2021. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Általános iskolás színvonalnak tartom hogy valaki a tárgyaival akar kitűnni a többiek közül.

Plusz intelligenciagyilkos dolognak is tartom; az emberek nem veszik a fáradtságot hogy önálló véleményt személyiséget és ízlést alkossanak, hanem csak az a telefonmárka/ruhamárka/autó kell nekik, ami körül a legnagyobb hype megy.

2021. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Szánalmasnak tartom, főleg, mikor valaki azért választ valamiből hitványabbat, mert az státusz szimbólum. Ezeknek az embereknek több komplexusa van, mint agya.
2021. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

5

Pontosan. Azzal azt fejezed ki hogy a 8 általanost se végezted el és max egy gyári operátor vagy.

2021. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nevetségesnek tartom ezt. Viszonylag jól keresek, a barátaim is jobbmódúak átlagban, mégis mindenki meg tudja indokolni, hogy mit miért vesz. Nem veszünk szar autót, ami drága, csak azért, mert megtehetjük. Nem veszünk félmilliós mobilt. Nem szórjuk a pénzt nagy márkák ronda ruháira. Két dolgot nézünk: hogy ár/érték arányban melyik holmi éri meg és hogy mik a mi igényeink, amiket ki kell, hogy szolgáljon. Nekem is van 80 ezres cipőm - futni. Mert az ízületeim fontosabbak, mint a pénztárcám. De pólót már 2000 körül veszek, mert van egy hely, ahol találtam jópofa mintájú jó anyagú felsőket és nekem ennyi az igényem. A gépem a munkaeszközöm, most vettem bele 700 ezerért videókártyát. De a mobilom épp csak 120 ezer. Miért? Mert nem tud többet a drágább, nem jobb a drágább, nem szolgálja ki jobban az igényeimet a drágább és van annyi eszem, hogy specifikációt olvassak. Egy barátom is nemrég vett autót. Inkább azt fizette ki, hogy egy szerelő megnézze, mielőtt megveszi használtan 4 millióval olcsóbban, minthogy agyatlanul ment volna BMW-t venni reflexből, pedig nem is szolgálta volna ki az igényeit és drágább is, mint amit kinézett.


Én nem szeretem a buta embereket. Lehet, hogy nem vagyok milliárdos, de azért élek jól, mert tudom, mire kell pénzt költeni és mire fölösleges. Nem lesz jobb egy 70 ezer forintos kabát, mint egy 30. Nem lesz jobb egy 600 ezer forintos telefon, mint egy 160 ezres. Ki sem használod, 2-3 év alatt leamortizálódik, miért tennél ilyet? Az ember a saját egóját fizeti ki ezekkel a dolgokkal, nem a minőséget, nem az előnyeit, nem az élményt.


Sokat elmond rólad, ha nem ismered az általad vett műszaki cikk vagy jármű paramétereit, de megvetted, mert az kellett. Az jut róla eszembe, mint mikor ostoba prostik mentek bele nagy dög autóval mindenbe az elmúlt pár hónapban. Tökéletes mintapéldái annak, hogy megveszek valamit, mert kell, mint hülyegyereknek az egész cukrászda, de azt sem tudom, hogy működik, értelemszerűen ahhoz is hülye vagyok, hogy olyat válasszak, ami jobban illik hozzám és jobban teljesít ugyanazon az áron. De nyilván kell a mindenféle lóerő a rohadt kocsidba, mikor a főváros közepén élsz, te szerencsétlen szajha.

2021. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!