Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek szakmája megköveteli a...

Akinek szakmája megköveteli a life-long learning módot, az hogyan tudja erre mindig motiválni magát?

Figyelt kérdés
Habár én még csak egyetemista vagyok, így nyilván bőven elég a kötelező anyag, és szabadidőmben pont nem a szakma érdekel, de aki már dolgozik és a szabadidejét erre szánja, az hogy tud motivált maradni? Egyrészről ez egy pozitív dolog, hogy egy egész életen át bővítjük tudásunkat, de másrészt nagyon sok energiát leszív szerintem. Persze nincs még úgy tapasztalatom, hogy már munka mellett milyen ez, de érdekelne, hogy ki hogyan oldja meg ezt, hogy van rá sokszor energiája, mert ebben is hamar ki lehet égni sajnos.

2022. jan. 30. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is még csak egyetemista vagyok. De amit tanulok az egyben hobbi is és simán elröppen az a 6-7 óra tanulás, ha véletlenül leülnék tanulni. Simán tanulok egyetemtől függetlenül (ugyanazt a tudományt).

Dolgozok is, és kb minden motivál, nem mintha kellene, mert magamtól is csinálnám, ha nem motiválna a pénz, szakmai előmenetel meg ilyesmi. Maga a tudás motivál. Mert érdekel.

2022. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván úgy, hogy egyébként is érdekli, amivel foglalkozik.
2022. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet munkaidőben is tanulni, sőt a cég szokott fizetni képzéseket/workshopokat, stb. és ezek is munkaidőben vannak többnyire.
2022. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezeket mind értem. Engem is persze az motivál a legjobban, hogy érdekel a szakma, hogy jobb is legyek. Csak egy idő után nem fárad bele az ember?
2022. jan. 30. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen területen vagyok, néhány évente váltasz csapatot vagy szakterültet. Illetve én azt is szoktam váltani X évente, hogy munkára vagy valami hobbira koncentrálok, a változatosságon kell legyen a hangsúly.
2022. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!