Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én nem szólok, mi történt...

Ha én nem szólok, mi történt volna??

Figyelt kérdés

Pusztító az emberi közöny.

Láttam egy felsővezeték le- és elszakadást, gondoltam hogy egy hivatalos szervnek szólni kell, de nem voltam benne biztos hogy kinek.

Felhívtam a családom, hátha tudják mi ennek a menete. Megkaptam hogy "majd szól aki ott lakik" meg hogy "igaza van, be ne telefonálj, mert felírják a neved és a számod".

Na mondom jó nagy segítség vagytok, felhívtam a 112-t. Kiküldték a katasztrófavédelmet.

De egyet nem értek, ez a közönyös, "majd valaki" hozzáállás az élet minden területén, az emberek nagyon nagy részében ott van. Pl munkahelyen is észrevettem hogy ALAP dolgokat, amik a normál közös együttélés feltételei, nem csinálnak meg.

Ha én nem szólok, mikor és ki szólt volna? Miert vagyunk ilyenek? Ez életveszély, ha egy gondatlan gyerek rálép meghal.



2022. jan. 30. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikus magyar vén g.ci mentalitás, hogy ne foglalkozz vele nem a te dolgod, "felírják a neved és a számod".

Tényleg gusztustalan. Pont az ilyen nyomorék óbégat a legjobban ha bajba kerül hogy "de nem segített senki".

Nem tudom miért vagyunk ilyenek. Közöny, félelem, kommunista beidegződés , alacsony iskolázottság stb...

2022. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
Ma ha a te vezetéked szakad el, azzal foglalkozzál.
2022. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!