Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyenek a japanok?

Ilyenek a japanok?

Figyelt kérdés
Vannak japán szomszédjaim, és ha köszönök, nem köszönnek vissza, eléggé sokat balhéznak is. Ez ilyen tipikus japán szokás nem köszönni, vagy egyszerűen arrogánsak?
2022. febr. 3. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
nem kéne egy népet 1-2 ember alapján megítélni... jó ég
2022. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam kint, van ez miatt magyar ismerősöm is aki kint él. Sokféle emberrel találkoztam már.


Tény hogy ilyenek a Japánok kicsit. Elején nem valami barátságosak.

2022. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Általában kicsit introvertáltabb, magába fordulósabb nép, mint a magyar. Viszont lehet azért nem köszönnek, mert nem kedvelnek vagy feléjük, ahol régen laktak, az nem volt szokás.

Ha szeretnéd, hogy visszaköszönjenek, akár meg is mondhatnád nekik udvariasan, hogy neked ez jól esne.

2022. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen ilyenek. Nekem is voltak japán szomszédaim. Azok vagy karatéztak, vagy szepukut követtek el. Ilyenek, mindegyik egyforma.



:)))))

2022. febr. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy köszönsz nekik, de lehet hogy félreértik, és nekik a "jónapot kivánok" úgy hangzik, úgy értik, hogy: "szopjatok le tetves ferdeszeműek".

:)))))

2022. febr. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem szoktam rá köszönni a szomszédokra, mert nem akarom megzavarni őket
2022. febr. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezedet tenyéreket össze közben enyhén bólintasz miközben azt mondod: ko-ni-csi-vá. Konicsivá.
2022. febr. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a japánok hajlonganak köszönéskor. Ám ekkor arra is figyelni kell, hogy hajlongáskor milyen mélyre hajolsz, mert a különböző magasságok különböző társadalmi rangokat jelentenek. Vagyis ha túl mélyre sikerül, akkor az olyan, mintha magának a császárnak köszönnél. Szóval ha az ő köszönési formájukat akarod használni, akkor csak óvatosan. 😉
2022. febr. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nemzettől függetlenül, én 2 esélyt adok mindenkinek. Először köszönök, nem köszön vissza, akkor betudom annak, hogy lehet nem hallotta, semmi baj. Második alkalommal közelebbről és hangosabban köszönök kicsit, ha akkor is no react, akkor onnantól kezdve elásta magát a szememben és átnézek rajta, mint a szellőn.


Amúgy, ha már japánok... Menj oda a nőhöz és mondd neki, hogy "ecchi shiyou". Tetszeni fog majd neki, hidd el.

2022. febr. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szokások ide vagy oda, ők jöttek Magyarországra. Nekik kéne igazodni ide. Egy helló-ra nem képesek akkor mit szeretnének itt? 😅
2022. febr. 4. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!