Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem mindenkitől fogadod el...

Nem mindenkitől fogadod el ugyanazt a humort?

Figyelt kérdés
Profán példa azért, hogy mire irányul a kérdés. Mondjuk valaki a munkahelyen "megdicséri" az új frizurád, hogy "látom, zárva volt a fodrász", és akkor te egy jót derülsz ezen, míg ha más mondja ugyanezt, akkor figyelembe se veszed vagy elküldöd az illetőt a francba. Ha ez így van, az attól függ, hogy az illető, aki viccel veled, szimpatikus-e számodra vagy sem, esetleg van olyan, akiből természetesen jön a humor, mástól meg vontatott, erőltetett, vagy csak attól függ, éppen akkor milyen a hangulatod és egyáltalán nem vagy vevő rá.
2022. febr. 4. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire áll hozzám közel az illető.

Mondjuk munkahelyen nem a legjobb ötlet barátkozni.

2022. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pl. attól függ, hogy mennyire áll hozzám közel a viccelődő személy. Ha szorosabb a kapcsolat, nem zavar vissza is vágok, de ha vki olyan, akivel alig beszélek pár szót, attól inkább gúnyolódásnak érzem. Volt is ra eset, amikor ilyen embernek én is visszavágtam egy poénnal és még ő sértődött meg, mert hogy nem vagyunk ennyire jóban és bunkóságnak vette a beszólásom (pedig ő kezdte :D)
2022. febr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy csak egy példa, történhet az máshol is, nem a munkahely a fontos, noha életünk egy jelentős részét ott töltjük és ott is valamilyen kapcsolatban vagyunk másokkal, hogy ez mennyire közeli viszony, vagy nem, az emberfüggő
2022. febr. 4. 07:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, jól írjátok, most erre vagyok kíváncsi, hogy mi alapján reagáltok valamit az élcelődésre
2022. febr. 4. 07:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki a barátom, azzal szoktuk egymást szivatni. De mint ahogy a páromtól kedves hallni ahogy becézget és hercegnőnek hív, úgy a főnökömtől vagy egy idegentől megalázó, bicskanyitogató és hasonló a helyzet a humorral is.


Volt egy évfolyamtársam, levelező képzésen voltunk, ő kb 15 évvel idősebb nálam, mindketten kapcsolatban, náluk gyerek is volt. És folyamatosan tolta nekem a pajzán vicceket, amiknek én voltam a főszereplője és baromi undorító volt az egész a fejemben az ő szájából. Konkrétan a saját párom nem szokott így poénkodni velem a barátaink előtt, pedig ott azért sokmindent hagyunk mi is.

2022. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van kollégám,akitől megszoktam már a hülye vicceit,mosolyognék rajta ha ő mondaná.De ha mondjuk a főnök,akit nem kedvelek túlzottan,nem reagálnék rá,vagy megmondanám,hogy foglalkozzon magával.
2022. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én imádom ezt a fajta viccelődést, de csak a barátaimmal, azokkal a haverokkal akikkel jól ismerjük egymást, azokkal a kollégákkal is szoktuk akikkel már régóta ismerjük és kedveljük egymást. Viszont ha valami számomra félidegen kolléga/szaktárs/osztálytárs próbálkozik hasonlóval akkor nem fogok benne részt venni. Nálam 100%ban attól függ, hogy milyen viszonyban vagyunk egymással.
2022. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Abszolút máshogy fogadom a különböző emberektől a különböző poénkodási fokozatokat. Attól függ milyen a viszonyunk. Pl. lehet hogy nem állunk közel egymáshoz, de valamiért kialakult a munkahelyünkön, hogy szívjuk egymás vérét. Ha valaki közel áll hozzám is elfogadok durvább poénkodásokat, jól elvagyok ilyen szitukban. Idegenekkel is komfortos ez a nyelv, de mondjuk egy ilyen frizurás szintű humorizálást már furán vennék. :D
2022. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!