Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más rajtam kívül akinek...

Van más rajtam kívül akinek olyan elvont a humora / szarkazmusa, hogy sokszor a kezdő barátságok is rámennek?

Figyelt kérdés

Velem majdnem mindig ez van, most főleg az online beszélgetésekre gondolok. Ha elkezdek beszélgetni valakivel és kicsit jobban feloldódok nekiállok szarkasztizálni, viccelődni és sokszor annyira nem érti a másik fél főleg a korai fázisokban, hogy választ sem kapok. Aztán ha írok utána, hogy csak vicc volt max annyit kapok vissza, hogy pszicho állat vagyok, vagy még azt se. :DDDd Ezt a pillanatban bánni szoktam de egyébként soha nem mondanék le erről a "tulajdonságomról" mert úgy érzem ezzel szuper barátokat vonzok be magam köré akikkel sokkal érdekesebb az élet és rengeteget tudunk nevetni, az átlagnál sokkal izgalmasabb barátságaim vannak.

Ti, ha esetleg magatokra ismertek, szeretitek ezt magatokban? :)



2022. febr. 6. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Hogyne, szeretem magamban. De nekem épp emiatt csak egyetlen egy barátnőm van, viszont ő már 20 éve (általános iskola). Mondjuk egyáltalán nem bánom, nem igazán szeretem az embereket, főleg, ha sokan vannak, szóval örülök ennek az egy, de minőségi barátságnak :D

A barátnőmön kívül csak a párom van, aki tudja értékelni a humorom :D

2022. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Humornak azt tekintem, ami szellemes és mindenki tud rajta nevetni, mivel nem a másik kárára poénkodik valaki.

A szarkazmus, cinizmus, csúfolódás, gúny, amivel az a cél, hogy megbántson vagy kinevettessen valakit. Ezt senki nem élvezi, legfeljebb akitől ered.

Nem ártana tudnod, hogy a humorérzék az intelligencia fokmérője is.

Ha veled sorozatosan előfordul, hogy a "humorodra" rámennek az emberi kapcsolataid, akkor nem ártana elgondolkoznod, hogy tényleg humor e amit művelsz, vagy valami egészen más!

Érdekes, hogy egyébként az ilyen mentalitású emberek a legérzékenyebbek, ha ezt a stílust - humor címén - velük gyakorolják.

2022. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem sértő a humorom, csupán annyira szarkasztikus, hogy komolyan veszik. Én sem tartom viccesnek a mások kárán való poénkodást. De a szövegből sem ez jön le szerintem :)
2022. febr. 6. 10:44
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

#3

Pedig a hiba nyilván nálad van, hiszen sorozatban veszítesz el induló kapcsolatokat.

A szarkazmusra meg keress rá, mert egy negatív halmaz és vagy nem jól használod magát a szót, vagy megvan a problémád forrása!

2022. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Én rendszeresen nyírom ki a friss női barátságaimat a humorommal. A fiúk kifejezetten szeretik a humorom, mikor csesztettek a munkahelyemen, hogy túlságosan befeszült vagyok, lazuljak már, ellőttem pár ilyet azzal a gondolattal, hogy majd megtanulják a leckét és örülnek, ha nem jön ki a számon ilyesmi, de fordítva sült el. Azóta én is a csapat része vagyok és mikor magunkra maradunk az irodában, repkednek ezek a hülyeségek rendesen. De van női kollégám, aki utál miatta és folyamatosan fúr, pedig nem szexista poénokat csattogtatok (csak néha). Általában a nők szoktak rettenetesen félreérteni és ha nincs kedvem megmagyarázni, hogy hogy értettem azt a nyomorult megjegyzést, amin a többség jót derült, akkor onnantól vége a dolognak.


Van egy barátnőm, vele nem józanul ismerkedtem meg és ő például azonnal benne volt a poénban, még rá is játszott. De a többség nem ilyen.


Pedig én is nő vagyok, nem kell félni tőlem. Mondjuk szerintem nem félnek, csak egy bunkó köcsögnek tartanak. 🤷‍♀️

2022. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem világos, akkor szuper barátságaid épülnek vagy épp elijeszted az embereket és nem akarnak a barátaid lenni?
2022. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

6

Valószínűleg azért nem érted, amiért az iróniát és a szarkazmust sem.



Bizonyos embereket nagyon vonz ez a humor, a kényes nyafka normiekat meg nagyon nem. Ha az ember nem akar folyamatosan azon szorongani, hogy ki sértődik meg a saját hülyeséget miatt rá, akkor elengedi azt, hogy moderálja a humorát és hagyja hullani a férgesét.

2022. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia kérdező, én kedvelem a szarkasztikus humort, szívesen beszélgetnék, ha úgy van. :)
2022. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
7-es, igen, lehet, hogy igazad van. :) Köszi, hogy most elmondtad.
2022. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, mondanál pár példát? Mik azok a mondataid, amiket a vártnál jobban értékeltek a (férfi) kollégáid? Szívesen hallgatnék idézeteket tőled, hogy el tudjam dönteni, nekem tetszik-e, viccesnek találom-e.
2022. febr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!