Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek be kell tartani...

Szerintetek be kell tartani az ígéreteket?

Figyelt kérdés
Aki miatt ezt a kérdést felteszem előre megfontolt szándékkal szegte meg az ígéretét, ami így hazugság lett.

2022. febr. 9. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindig be kell tartani minden ígéretet bármilyen élethelyzetben legyünk is.
Csak akkor kell betartani, ha erre az elfoglaltságaink mellett van lehetőségünk
Akkor kell betartani, ha van hozzá kedvünk
Nem kell betartani
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én azt utálom amikor mondok valamit, hogy "valamikor elmehetnénk megnézni ezt-azt" és már úgy jön vissza, hogy "de a múltkor megígérted, hogy megnézzük"


na az ilyen hülyeségeket utálom, buták az emberek ilyen téren, mert olyan dolgokat ígéretnek vesznek amik nem azok


ha valamit megígérek VALÓBAN! akkor igen azt ILLIK betartani, kivéve ha nagyon jó indokkal nem teljesülhet

2022. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelni kell, hogy egy adott ígéret betartása vagy nem be nem tartása mekkora veszteséggel, problémákkal, vagy éppen haszonnal jár az emberekre nézve.


Pl megígéred egy barátodnak, hogy találkoztok. Ha mindkettőtöknek alapból semmi programja nincs és egyébként otthon ültetek volna, akkor nem annyira gáz lemondani. Ha a barátod emiatt szabadítja fel a napját vagy esetleg készül bármilyen extra energiabefektetéssel, akkor már nagyonis gáz lemondani nyomós ok nélkül.

2022. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem az ígérgetést, mert kicsit olyan “hülyének nézem a másikat” érzésem van tőle. Nagyon sokan megígértek már nekem nagyon sok mindent, de nagyjából csak a fele teljesült. Szerintem csak akkor ígérjen az ember bármit is, ha azt hajlandó is betartani, máskülönben a másik fél jogosan orrol meg.

Fentebb említette valaki a “majd valamikor összefutunk” esetet, szerintem ez önmagában nem ígéret, én személy szerint nem is szoktam használni ezt a kifejezést, mert mindkét fél tudja, hogy kegyes hazugság, ami az esetek 80%-ban úgysem valósul meg. Hitegetés, na.

2022. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy igéret elvileg egy szerződés féle kép is működhet. De lehetnek kivételek.


De ha direkt átvert az más.

2022. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Habitus kérdése. Nálam az ígéret betartása "kötelező", nem akkor, ha épp kedvem van hozzá, hanem mindig. Abban az esetben nem tartom be, ha valamilyen körülmények sorozata miatt egyszerűen ellehetetlenült annak betartása.

Számomra is az ígéret egyfajta szerződés, szerzőség a másik fél és a jómagam becsülete közt. Minden, amit határozottan kijelentek, az ígéret. Nem kell kimondani az ígérem szót ahhoz, hogy a másik fél számítson arra, hogy megtartom az adott szavam.

Az adott szó szent. Bár tudom, a gyakorlatban sokak ezzel nem értenek egyet... nagyon maximum csak elvi szinten...

2022. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!