Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért kerülik a...

Az emberek miért kerülik a konfliktusokat?

Figyelt kérdés

Van két barátnőm, a egyszerűbb magyarázat miatt nevezzük az egyiket Annának a másikat Évinek.


Anna elmondta Évinek, hogy nem tetszik neki az, hogy ha évi elhívja őt valahová akkor szinte kötelesség elmenni Annának oda ahová Évi el szeretne menni.


De ha Anna hívja el valahová Évit, akkor Évi legtöbbször nem megy el és ez egy oldalú barátság Anna szerint.


Anna megírta Éveinek ezt az egész dolgot, Évi pedig megírta Annának, hogy igaza van és tengely hanyagolta őt, és hogy nem érdemli meg Annát barátnője ként.


Anna erre azt válaszolta, hogy örül annak, hogy ő is lássa a viselkedésen, hogy ez nem okés, és hogy továbbra is barátok lehetnek, ha ezen változtat Évi.

Viszont Évi azóta nem válaszolt neki semmit, és nem is nézte meg az üzenetet amit Anna írt.


Nem értem miért nem lehet ezt egyszerűen nyitott kártyákkal intézni, annyira egyszerű lenne. Véleményem szerint még az is jobb, ha Évi nem akar barátkozni Annával csak elég lenne neki elmondani ezt. Nem értem miért nem tud valaki őszinte lenni a másikkal.

Ilyenkor mi játszik közbe ami miatt nem tud az egyik fél őszinte lenni a másikkal? Talán szégyen érzet a viselkedése miatt?

Amúgy 18-20 év között vagyunk.



2022. febr. 10. 02:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Évi csak papolt arról, hogy érti miről beszél Anna. Valójában egy önző sz-r, aki behisztizett és besértődött azon, amit mondtak neki.


Ahogy azt ő maga írta is, úgy fordította le hogy nem jó barát, nem jó vele tölteni az időt, tehát egy szót sem értett meg abból amit mondtak neki. Mert a gyerekes agyával fontosabb hogy neki legyen meg minden amit akar, a másik nem számít.

2022. febr. 10. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudják kezelni ezeket.
2022. febr. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megsértődött, félreértelmezte.

A kérdésre válaszolva: az emberek azért kerülik a konfliktusokat, mert kellemetlenül érzik magukat ilyen helyzetekben.

2022. febr. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Humor Herold ***** válasza:
100%

Mert az ember civilizált lény. Próbál jól kijönni és jó kapcsolatokat építeni, ápolni az embertársaival. Hát sokaknak ez nem megy.

De most gondolj bele ha mindenki úgy viselkedne hogy kimondja nyersen amit gondol, vagy aszerint cselekszik. Mondjuk sétálsz az utcán és valakinek nem tetszik a képed és elkezd püfölni, mert csak. Van ilyen manapság is, de ha mindenki ilyen lenne és nyíltan felvállalná a gondolatait, érzéseit, akkor hatalmas káosz lenne a világunk.

2022. febr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert beszarik.
2022. febr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a családban szocializálódunk, az ott megélt, látott, tanult mintát visszük tovább, ha tudunk is ezen változtatni, akkor is nyoma marad egész életünkben.
2022. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a hosszú Anna-Éva történetet, a fő kérdésre fókuszálok. Az emberek többségét a szülei alárendelődésre nevelték, főleg a lányokat. Ha kifejezed nyíltan az igényeidet, önző vagy vagy annak tarthatnak. Legyél szelíd, járjál mások kedvében, ne akarj túl sokat. Nagyon fontos, hogy mindenki jó véleménnyel legyen rólad. Engem mindenképpen. Szerintem a korosztályom nagy részét szintén. Manapság talán már nagyobb asszertivitásra biztatják a szülők a gyerekeiket, én egyetlen szülőt se ismerek a szüleim korosztályából, aki ezt tette volna. Ha van is olyan velem egykorú ismerősöm, aki asszertív lett, azt a beletett énmunkának, esetleg más külső megerősítéseknek köszönheti és nem a szülei nevelésének. 45N
2022. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, nem is feltétlenül szorosan a kérdésre válaszoltam. Az emberek azért kerülik a konfliktusokat szerintem többnyire, mert akivel felvállalod a konfliktust, nem tudhatod (vagy nagyon is jól tudod), hol tart a saját személyiségfejlődésében. Hogy fog reagálni arra, amit mondasz vagy teszel. Nem ettől fél persze az ember (tehát nem attól, hogy a másik személy azt fogja mondani: "te egy büdös paraszt vagy, amiért ezt mondtad nekem"), hanem a saját reakciójától. A saját érzéseitől. Nem az a rossz érzés forrása sosem szerintem, hogy egy másik ember lebüdösparasztozott, hanem az, hogy a bennem keltett reakció.

Kérdező, te hogy kezelsz egy konfliktust? Elémész? Felvállalod? Kerülöd?

2022. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#4 és szerintem úgy is fel lehet vállalni az érzéseimet úgy is, hogy tiszteletben tartom másokat és ha nem tartozik rám valami, akkor nem szólok bele. És szerintem olyan dolgot sohasem lehet kritizálni amiért a másik nem tehet, vagy nem tud megváltoztatni. Szerintem sokkal tartósabb kapcsolataink lennének, ha mindenki elmondana ha valami nem tetszik neki a kapcsolatban.


#8 én a konfliktusokat kommunikációval kezelem, ha Évi helyben lennék próbálnám megérteni azt mit is tettem rosszul, magamba néznék és ha úgy látom igaza van Annának próbálnék változtatni a viselkedésemen, vagy ha esetleg bántott valami amit Anna csinált elmondanám neki, hogy miért viselkedtem úgy ahogy, és bocsánatot kérnék. Vagy simán elmondanám, hogy ez a barátság már nem nekem való, jó volt amíg tartott, de úgy érzem mind ketten teljesen más útra haladunk és a fejlődésünk érdekébe az lesz a legjobb ha befejezzük a barátságunkat.


Ha Anna helyében lennék, akkor pedig szembesítem Évit azzal, hogy nem tetszik milyen irányba megy ez a barátság. És szinte ugyan azt írnám amit Anna írt. Szerintem ha közvetlenek, de azzal együtt teljesen tisztelettudóak vagyunk, akkor bármit meg lehet beszélni és szerintem egy egészséges kapcsolat fenntartásához nagyon szükséges az ilyen hozzáállás.


Többiek (és akiket említettem) nagyon köszönöm a hozzászólásokat nagyon érdekesek a meglátásaitok. Ha még lenne valakinek valami mondanivalója szívesen várom.

2022. febr. 10. 12:16
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

" ha esetleg bántott valami amit Anna csinált elmondanám neki, hogy miért viselkedtem úgy ahogy, és bocsánatot kérnék." Most akkor bocsánatot kérnél valamiért, amit Anna csinált?


Igen, van még mondanivalóm. Vagyis kérdeznivalóm: "ha nem tartozik rám valami, akkor nem szólok bele". Szerintem üdvös így élni. És nemrég volt egy másik kérdés ezen az oldalon, miszerint elmondanád-e valakinek, ha megcsalják, illetve igényelnéd-e, hogy neked elmondják? Szerintem ez bőven kimeríti a beleszólás fogalmát, én nem csinálok ilyet. Az ottani válaszolók igen. Te?

2022. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!