Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgoztok, és/vagy...

Hogyan dolgoztok, és/vagy mentek haza betegen?

Figyelt kérdés
Ismerőseimtől hallom mindig, hogy elmegy betegszabadságra nátha, influenza miatt, én vagyok olyan szerencsétlen, hogy pl amikor influenzás voltam mindig munka közben lázasodtam be, kezdtem köhögni. De ezt akkor még kommunikáltam, és mondtam, hogy valószínűleg holnaptól már jövök. De azt amibe belekezdtem, azt a feladatot még befejezem. Mástól meg hallom, olvasom, hogy ilyenkor eldob mindent és se szó se beszéd, hazamegy.

2022. febr. 14. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindenki ilyen. Barátnőm, azért nem ment haza, ha rosszul volt, mert nem kapta volna meg a teljes bért, amire az emberek panaszkodnak, hogy kevés, mondjuk ő rendesen kap, mert 25 év alatti. Azt is mondta, hogy az orvos, mindig ugyanazokat mondja neki, meg akkor tesztelésre elküldenék, nem szeretné, ha egy pálcát az orrába helyeznének, mert máskor is kellemetlen volt. Ő végül munkaképes maradt, én lettem COVID-os. Mások is ezt szokták.


Ha a cégnél valaki nem szokott sokat hiányozni, annak mindent ellenőriznénk, minden hibát rá mondanánk, sok embernél meg évek alatt azt sem tapasztaljuk meg, ha mondjuk vezetőként rossz magatartást és felfogást mutat.

2022. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

"Hogyan dolgoztok, és/vagy mentek haza betegen?"

Sehogy se dolgozom és gyalog megyek haza. Hogyhogy hogy?


"Ismerőseimtől hallom mindig, hogy elmegy betegszabadságra nátha, influenza miatt"

Nyilván. Mi ebben a furcsa? Ha betegek, a munkatársaikat is védik azzal, ha nem mennek be, hiszen csak őket is megbetegítenék.


"én vagyok olyan szerencsétlen, hogy pl amikor influenzás voltam mindig munka közben lázasodtam be, kezdtem köhögni"

Bármikor jön a betegség, az rossz, az szerencsétlen.


"De ezt akkor még kommunikáltam, és mondtam, hogy valószínűleg holnaptól már jövök."

Jós vagy? Egyáltalán honnan veszed ilyenkor, hogy az influenza egyetlen nap alatt lezavarható?


"De azt amibe belekezdtem, azt a feladatot még befejezem."

Biztos nagyon örülnek a munkatársaid, hogy közben még végigfertőzöd őket ahelyett, hogy húznál haza...


"Mástól meg hallom, olvasom, hogy ilyenkor eldob mindent és se szó se beszéd, hazamegy."

Jól is teszi.

Te miből gondolod, hogy nélküled megállna az élet a munkahelyeden?

2022. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

"Mástól meg hallom, olvasom, hogy ilyenkor eldob mindent és se szó se beszéd, hazamegy"


Na nálunk ezt egyszer tenné meg soha többet nem lenne rá alkalma...

2022. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

"nálunk ezt egyszer tenné meg soha többet nem lenne rá alkalma"

Az ilyen munkahely nem embernek való.

2022. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Én itthon maradok pár napot, amig jobban leszek. Az én főnököm megérti, hogy beteg vagyok és ez van. Ez függ attól is,hogy már nincs energiám se dolgozni vagy csak enyhe lefolyású. És annyival kevesebb pénzt kapok,de az egészségem fontosabb.
2022. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es gondolom itt az a lényeg hogy kb életveszélyes munkafolyamatot ne hagyj ott. Én sem venném jó néven. És velem is történt ilyen, hogy lázasan nyomtam végig a napot, mert nem akartam a többieket szarban hagyni.
2022. febr. 21. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!