Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó férfinak és miért jó...

Miért jó férfinak és miért jó nőnek lenni? Mik az előnyök/hátrányok? Lennél más nemű?

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 00:10
A kérdező szavazást indított:
Férfi vagyok és szeretek férfi lenni.
Férfi vagyok és inkább lennék nő.
Nő vagyok és szeretek nő lenni
Nő vagyok és inkább lennék férfi.
70 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
23%
Férfi részről ott vannak a balhék, motorozás, cigányokkal való örökös viták, gyerekkorom óta.
2022. febr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
1: És ez pozitív, vagy negatív?
2022. febr. 17. 00:32
 3/39 anonim ***** válasza:
90%

Nő vagyok. Pusztán attól, hogy havonta megjön, szívesebben lennék férfi. Nagyon szokott fájni, 2 napig szenvedek, harmadik nap már kitévelygek a szobából... És még csak gyereket sem akarok

De ezen kívül öltözködni is utálok - férfiként elegáns, ha farmer mellé felveszel egy inget, nőként így nagyon mininalista vagy, és ha olyan esemény van, utálok azon gondolkodni, mit vegyek fel. Szoknya illetve egyberuha nem opció, 4 éves korom óta nem lehet rámerőszakolni. Illetve egyszerű hétköznap is - férfiként megteheted, hogy minden nap farmer-póló kombó. Nőként így egysíkú, unalmas, igénytelen leszel.

Nőként a rövid haj hiába egyre divatosabb, azért még mindig nem az a megszokott. Én pedig nem igazán szeretem a hosszabb hajam, de a rövid meg egyelőre túl merész váltás lenne számomra (bár lehet, egyszer rászánom magam)

Egy perverz vagy profán vicc férfitól vicces - nőtől viszont valamiért undorító. Sok olyan beszólás is van, ami egy férfi szájából elhangozva vicces, rajtam viszont hasonló kaliberűért kábé megrökönyödnek


Ezzel szemben viszont, ha bemegyek egy barkácsboltba, azt vettem észre, nagyobb türelemmel szolgálnak ki. Persze ez is mehetne a negatív kategóriába, mert "kevesebbet néznek ki belőlem", de ha a végeredményt nézem, pozitívum, mert a férfiaktól meg általában elvárják, hogy pontosan tudják, mi kell, mennyi kell, és annak mi a neve. Pedig egy férfi akár ugyanannyira nem érthet hozzá, mint én.

Műszaki szakirányon tanulok, és ha megemlítem, sokkal jobban felcsillan az emberek szeme, mint amikor a másik nem említi. Ritkák vagyunk erre, na :D

Férfiaktól a társadalom elvárja, hogy ha tetszik egy nő, akkor ő kezdeményezzen, de ez, én is látom, hogy sok stresszel jár, aggódás, meg erőt kell gyűjteni ehhez. Ha nem mersz férfiként kezdeményezni "nem vagy férfi" vagy "gyáva vagy", míg nőként ez úgymond egyszerűbb: egyrészt megteheted, hogy reagálsz a kezdeményezésekre. Másrészt megteheted, hogy te kezdeményezel, mert nem néznek hülyének, ha te teszed meg az első lépést. A férfit viszont sajnos hülyének nézik, ha nem ő teszi meg.


Szóval leginkább ezekkel a társadalmi elvárásokkal vannak problémáim, de ami miatt szívesebben lennék férfi, az éppen a biológiai dolog

2022. febr. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem létezik ember, aki erre tudna válaszolni, vagy maximum úgy, ha a felszínt kapargatjuk. Persze, én is meglennék havibaj és magassarkú nélkül időnként, de azért ez nem ennyire egyszerű.

Nagyon kisarkítva, én szeretek nő lenni, a nehézségeivel együtt.

2022. febr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
88%

Nő vagyok és imádom! Cuki ruhába öltözni, táncolni, férfiakat bolondítani, főzni, énekelni, körmeimet kifesteni meg minden ilyen apróság miatt amiről sosem mondanék le. Van néhány tipikusan fiús aktivitás is ami bejön, de inkább a nőiesebb tevékenyégek vonzanak.

Szerintem mintkét nemnek vannak előnyei meg hátrányai, de mivel nem szeretek a negatívumra koncentrálni, hagyom a többieket, hogy válaszoljanak arra a kérdésre.

Kipróbálnám kíváncsiságból, mondjuk úgy három napig lennék férfi lássam milyen :)

2022. febr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

5: Egyébként ez is egy érdekes téma, hogy ha pár napig a másik nem bőrébe bújnál, mit csinálnál, egyáltalán kíváncsi vagy-e, milyen érzés? :D

Egyébként 3-as vagyok, és azt még a negatívumok közül kihagytam, hogy futni, az valami borzalom. Futnék a buszhoz, és akkor azt érzem, hogy a mellem le akar szakadni a helyéről. Nyilván sport közben más, mert akkor úgy öltözöm, felveszek egy sportmelltartót, de nem lehet rajtam az minden nap...

2022. febr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%

Menstruáció, akaratlan teherbeesés, szülés. Ha ezekre biológiailag képtelen lennék, az valami nagyszerű lenne.


Amúgy meg tök mindegynek tartom, hogy nő vagyok-e vagy férfi. Nem követem remegő lábú birkaként a társadalmi konstrukciókat, akármilyen testben meg tudnám valósítani önmagamat. Nincs semmi olyan nem biológiai jellegű dolog, amit nőként megtehetek és férfiként nem tehetném, mint ahogy nem lenne olyan se, amit férfiként megtehetnék, de nőként nem tehetem. Nincsenek korlátok csak az emberek fejében.

2022. febr. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
59%

Én is nő vagyok és szívesebben lennék férfi. ez a világ a férfiaké. Persze így, hogy nőnek születtem, nem műttetném át magam, nem vagyok ferde hajlamú.

Amiket a legjobban utálok:

- ha nő vagy, max 45 kiló lehetsz, afelett nem vesznek emberszámba

- havonta megjön, legutóbb a halált vártam, annyira rosszul voltam, én sem akarok gyereket, felesleges az egész

- ezáltal retteghetek a teherbeeséstől is, mérgezhetem magam gyógyszerrel

- bár nagyon igyekszem, mégsincs pofám annyit kérni a munkámért, mint egy pasi,

- nem állnak jól sem a ráncok, sem az ősz haj,

- fizikailag nem tehetem meg, hogy random belekötök egy nekem nem tetsző vadidegen paliba és nem verhetem szarrá, pedig de tök jó lenne

- egy férfi felvesz egy inget vagy egy öltönyt és már elegáns és el lehet hinni róla, hogy gazdag, én meg kb. mindenben úgy nézek ki, mint egy proli

- a férfiak képesek az igazi barátságra, a nőket inkább hagyjuk

- egy férfi bármit megtehet, semmiért se büntetik meg


ami viszont nagyon zavarna, hogy állandóan ott lóg a lábam között valami...annyira bizarr és kényelmetlen lehet :D

2022. febr. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a nőket sokkal nagyobb hátrányos megkülönböztetés ér,és ez szinte mindenre igaz.

Én férfiaktól ilyen szöveget sose hallottam,amiket le fogok írni.

Nő vagyok és én is tapasztaltam már a legtöbbet, csak én nem fogalalkozok vele,azt csinálom ami nekem jólesik és kényelmes.


Ha duci akkor biztos igénytelen zabagép.


ha sovány,akkor anorexiás.

ha alacsony,akkor nem veszik észre,gyerekként van kezelve

ha magas,akkor nehezen talál párt.


Ha nem sminkel,akkor biztos fiúnak érzi magát.


Ha sminkel,akkor egy r*banc


Ha csinosan öltözködik,akkor ő megy éppen megk*ratni magát

Ha nem akkor,annyira szerencsétlen,hogy nem tudja megk*uratni magát.


Ha még otthon él és gyűjt,akkor ingyenélő.

Ha már elment otthonról,akkor egy hálátlan dög és feleslegesen költi az albérletpénzt.


Ha nem tudd takarítani..nem jó háziasszony.

Ha nem tudd főzni...hogy tartja el a családját,hogyan él a családjának.

Ha nincs mindennap szex....


Ha a munkahelyen nem jópofizik, akkor kiközösítik.


Ha nincs eljegyezve,az a baj ha ilyen hamar akkor az a baj,hogy miért kell elsietni.


Ha nincs egyházi esküvő akkor az nem is érvényes....


Ha esküvő előtt jön a baba akkor a baba fattyú,

ha nem jön a baba, akkor szar a méhed.

Miért van festve a hajad,miért nincs befestva a hajadnak kell egy jó szín ami csodákra képes.


Ha magabiztos akkor egy egoista önimádó,ha nem akkor naiv nyuszi.


26 vagyok 152cm 75kg-val.

Nem nem vagyok zabagép

Van párom,nincs még eljegyzés se házasság, se gyerek,

gyerek nem is biztos,hogy lehet,pcos inzulinrezisztencia gyanús vagyok.


Nem tudok sminkelni

Nem öltözök csinosan mint a többi nő, általában egy fekete melegítőnadrág van rajtam egy sima fekete pólóval,így járok dolgozni is,nekem kényelmes egyszerű és kész.


Szeretek főzni, de utálok sütni,mert számomra macerás

Tudok takarítani és mégis megkaptam ezeket a mondatokat.

2022. febr. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha szar munkahelyre kerültél be akkor minek csinálod

Ha épp jót fogtál ki,akkor biztos protekcioval épp megb*tad a főnököt

2022. febr. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!