Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a BULLSHIT? - "Csináld...

Mi ez a BULLSHIT? - "Csináld azt, amit szeretsz és ha elég jól csinálod, akkor meg fogsz tudni belőle élni."

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hogy hány sebből vérzik ez az állítás...

2022. febr. 18. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos ezt nagyon kevés ember teheti csak meg. A kiváltságosak. Mindenki másnak a robotolás jut és a sós ízű könnycseppek.
2022. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon szeretem, amit csinálok. Amikor elkezdtem vállalkozóként ebből élni, annyira szégyelltem magam, hogy pénzt kérek azért, amit szeretek, hogy szánalmasan nevetségesen olcsón dolgoztam. Jó pár évembe telt helyretenni magamban, hogy igenis megillet a megfelelő javadalmazás az értékes munkámért. Úgyhogy nem olyan irigylésre méltó ez sem, mint gondoljátok.

Ja, és nagyon nem vagyok kiváltságos, teljesen önerőből értem el mindent, senki sem támogatott, csak hülyének néztek, amiért nem akarok alkalmazott lenni ötödannyi bérért.

2022. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Én azért ezt nem mondanám hülyeségnek. HR-es akartam lenni gimis korom óta, először fel sem vettek az egyetemre, addig újra érettségiztem. Aztán felvettek, számomra amúgy nagyon nehéz volt a szak, de megcsináltam. Kb 1 évig jártam interjúkra, végül felvettek egy helyre, ahol először gyakorlatilag csak titkárnő voltam. Az évek alatt szépen lassan megjártam a ranglétrát, most vezető pozícióban vagyok.

Ugyanez van a hobbimmal is. Miután megszületett a kislányom rájöttem arra, hogy milyen silány minőségű gyerekjátékok vannak a boltok polcain, így elkezdtem otthon gyártani neki. Most már másodállásban megrendelésre is készítek fából játékokat, az egyes ünnepek előtt mindig megnő a kereslet, már most a húsvéti játékokat rendelik a webshopon.

Úgyhogy részemről van alapja a dolognak :)

2022. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Ez igaz! Én abból élek amit szeretek (zenész vagyok). Csak hinni kel az Úr Jézus Krisztusban hogy ő a Szent Atya egyszülött fia! Hit által lettem az aki , és ezzel nem szabad visszaélni
2022. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sem bullshit. Én annyira szeretem a munkámat, hogy fizetnék érte, hogy csinálhassam. (Mármint most kezdőként, mert rengeteget fejlődök és ezért a tudásért én hajlandó lennék sokat fizetni. Ehhez képest nekem fizetnek)
2022. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Aki gátlástalan, annak bizony bejön.
2022. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Pedig ez igaz. Ha nem érted, azt jelenti, hogy még nem kaptad meg azt amivel szeretsz foglalkozni. Itt nem arról van szó, hogy szeretsz tv-t nézni, mert abból valóban kevés eséllyel lesz pénz. Értékteremtõ, hasznos foglalkozásokról van szó.
2022. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Ez is tipik olyan kamu life-coach szöveg amit nyomatnak, a sok birka meg megveszi az életvitel tanácsadási könyveiket, amiből meggazdagodnak. Azt, hogy mi bullshit, meg mi nem, sajnos minden embernek, magának kell megtapasztalnia.
2022. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem aki szerint nem baromság ez a hozzáállás, az képtelen beleélni magát bármilyen másik emberi lény helyébe.

Ez egy erős általánosítás, márpedig ha kisebbségben vannak azok, akikre igaz, akkor mondhatjuk hogy nincs alapja.

2022. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
#9 És vajon kik vannak többségben? Akiknek van valami szuper hobbijuk, amiben nagyon jók és szeretnének abból megélni, de nem megy, vagy mindenki más? Mert szerintem az utóbbi a többség.
2022. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!