Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az álláshirdetésekben minden bullshitot beleírnak, éppen csak a fizut b..nak? Miért nem lehet válaszolni a jelentkezőnek, ha nem ő nyert?

Figyelt kérdés

Tudom költői a kérdés. Éveket éltem külföldön. Ha ott volt egy állás , ami érdekelt, a pénz alapján eldönthettem, vonatra szállok-e Bécsből Salzburgba, nem utazom habokra, mert ott derül ki, hogy halovány a guba.

Magyarországon ezzel szemben az álláshirdetés úgy néz ki, hogy: feladatok, elvárások, majd az ígért lózung:

-fiatalos csapat(kit érdekel,nem csajozni megyek oda?), előrelépési lehetőség(fizut adj, ne felelősséget), versenyképes fizetés (a bangladeshi gyerekmunkáséval) rugalmas munkaidő (dolgozhatsz látástól-mikulásig) bullshit cafeteria, pl kávéautomata meg az amúgy is kötelezően adandó munkaruha.

Aztán jelentkezik az ember és még telefonban is megy a mismásolás. Személyesen meg fárasztja magát az ember be valahová, ahol az utolsó dolog amiről szót ejtenek az a pénz. Mintha nem pénzért dolgoznánk, hanem szerelemből, elhivatottságból.

A másik faszaság, amikor Te javasolj bérigényt: ha keveset mondasz,s felvesznek; egy év múlva se kérhetsz többet, hisz' ennyiért vállaltad,mit ugrálsz? ha sokat kérsz ; nem vesznek fel, mert van biztos, aki akár aládígér. Másrészt mire mondjak bérsávot, mikor még azt sem tudod milyen a hely, mi a meló. Volt, hogy elmentem egy kezdő 450ezret hirdető helyre. Duma,szokásos mi-vagyunk-a-legjobb-cég majd megkérdezik a bérigényemet. WTF! Mondom, ami a hirdetésben volt az tökokés lesz. Erre: kezdésnek 350, majd felmehet próbaidő után 400-ra. Akkor minek kell kezdő 450-et hirdetni? Miért kell sz.rozni azzal, hogy nem írják ki a valós fizut (még ha az borítékos is). Az ember felesleges időtől, szájtépéstől, utazástól kímélné meg magát. Ausztriában látom a gubát: tetszik: jelentkezem, nem:skippelem.

A másik , amitől az ember agyf..t kap: Jelentkezni egy állás hirdetésre emailben elküldött önéletrajzzal.

eddig tiszta sor. Más elérhetőségük nincs, hogy esetleg lecsekkoljam, hogy érdemes-e még várnom.Egy telszám, hogy aktuális-e még.

Elküldi a szerencsétlen jelentkező az önéletrajzát, majd vár a nagy semmire, mert ugye a megfelelőt kiválasztották, a többi nyomorultnak , még egy sorry nem nyert üzit se dobnak.

Velem volt olyan Ausztriában, hogy nagyon nem akartam jelentkezni a munkaügyi hivatal által felkínált állásra , ezért direkt egy sz.r önéletrajzot küldtem, amiből sugárzott, hogy antitálentum vagyok. Egy-két héten belül küldtek egy emailt, hogy nagyon sajnálják, sokszor csak árnyalatnyi különbség dönt,ne keseredjek el, de most nem engem választottak, ha lesz még vmi, gondolnak rám és sok sikert kívántak. Egy piti köremail, amit valszeg velem együtt megkapott még 20 ember de az egész kb fél perc elküldeni, a madár meg nem azon mélázik otthon, hogy érdemes még várnia, vagy keressen mást.



2021. dec. 3. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Külföldön van egy adott norma és minőségbeli elvárás. Kint adnak a megjelenésre és a PR-ra, itthon nem.


Mondjuk az is igaz, hogy az ottani és itteni emberek ingerküszöbe merőben eltérő ezért is merik megtenni ezeket.


De figyelj, amíg így is van balek aki jelentkezik ezekre addig minek is változtassanak?


Amúgy nekem is elegem lett ezekből ezért is döntöttem el, hogy magyarnak többet soha nem dolgozok.


Azóta egy amerikai cégnél vagyok és soha többet magyar tulajdonú munkáltatót nem fogok választani.

2021. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Jobban erzed magad, hogy ezt kiirtad magadbol?
2021. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Örülök neki, hogy ezt elmondtad. Kérdésed is van vagy csak fröcsögni jöttél ide?
2021. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kettő kérdést is feltettem hármaska. Kellő szövegértéssel meg is találhatod.
2021. dec. 3. 23:03
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Én nem megyek addig interjúra,míg a bért nem tisztázzák. Én is mondok egy sávot, ők is. Ha van átfedés, van miről beszélni. Ha nincs, keressenek olyat, akit meg tudnak fizetni.


Az elutasító emailt én leszarom. Amint elküldöm a jelentkezést valahová, én elengedem, nem várok, nem pörgök rajta. Ha akarnak, keresnek, ha nem, nem

2021. dec. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos itthon ez a kultúra alakult ki eme tekintetben. Viszont ahogy hallom, Amerikában is hasonló a helyzet, meglehet, hogy azt a kultúrát adoptálta a magyar társadalom.
2021. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem pont a németek a nagy kivétel, mert általában máshol is ez megy.

Az általános hozzáállás miatt, ami itt megy a dolgozókhoz. Te add életedet és véredet, ő meg szívességet tesz, ha egyáltalán bejelent.

Valóban dühítő, mert sok időt spórolnának meg maguknak és nekünk, ha odaírnák a bért.

De nekem azt is mondták, hogy ezzel kímélik meg magukat a bérversenytől. Keres embert 450.000-ért, a konkurencia odaírja, hogy 470.000, akkor az első emeli 500.000-ra, és így tovább.

Bár, ha ez meg így lenne, hogy még ők versengenek az emberekért, akkor lehetne velük normálisabban is bánni, szóval szerintem ez is egy marhaság.

Hogy nem válaszolnak, azt már megszoktam, az viszont valóban dühítő, hogy én találgassak, hogy mennyit akarnak fizetni. Nekem az volt a kedvencem, amikor megkérdezték mennyit akarok, mondtam egy számot, és megkérdeztem, hogy ez mennyire egyezik azzal, amennyit ők gondoltak. Erre az volt a válasz, hogy nem mondhatják meg. Nem is igazán értettem, hogy most akkor miről is beszélünk? Pénzért dolgozik az ember, nem? Nem azért, mert annyira fantasztikus ez a cég, és boldog lehetek, hogy oda járhatok minden nap. De nem mondták meg, ők mennyit akarnak fizetni. Bár gondolom nem akarták blamálni magukat, hogy a közelében sem volt a pénz annak, amit én kértem. Nem is vettek fel. Csak azért nem ártana tudni, hogy azért nem kellettem, mert sokat kértem, vagy más bajuk volt velem.

2021. dec. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg vicces ami itthon folyik. Csak, hogy a kérdésre is válaszoljak, azért nem írják bele, amiért én se a bérigényemet. Nem akarnak fizetni, szerintük meg én kérek sokat. Látom azokat a hirdetéseket, ahol kiírják a nevetséges összegeket, gyakorlatilag hónapokig futnak a hirdetések.
2021. dec. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Én ezt államilag szabályoztatnám, mármint, hogy legyen kötelező egy hirdetésbe a tól ig bérsávot beleírni.


Akkor lenne igazi bérverseny.

2021. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Szarrágó, államcsöcsön nevelkedett vállalatok uradalma el, ahol nem alakult ki céges kultúra. Még a multik egy fokkal normálisabbak, de mivel a magyar munkavállalókat a kormányzat kb. strihelni küldte ki, ezért a multik is van, h úgy bánnak a dolgozokkal, mint a kurbával.
2021. dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!