Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok annyira lefoglalv...

Miért vagyok annyira lefoglalva az élet értelmével?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit kezdjek az életemmel, mert nem tudom van e értelem kezdeni vele valamit. Néha úgy érzem semminek nincs értelme. Az összes döntésen nagyon sokat gondolkodok, szinte összes döntést úgy kezelek mintha élet halál kérdés lenne, mindenhol az akadályokat látom. Néha tudom mit kéne csináljak, de mégsem tudom magam rávenni, hogy úgy cselekedjek. Úgy érzem bármit el érhetek, de mégsem cselekszek abba az irányba, hogy elérjem ezeket a dolgokat. Szinte szabottálom a saját sikeremet.

2022. febr. 25. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem dettó.... A sok kudarc után én átválltottam kudarckerülő üzemmódba. Így lehet, hogy sikereket se érek el, de kudarcokat se. Ha!! 🖕🖕
2022. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichológust, aki segít átformálni ezt a beállítódást.
2022. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is vagyok 39 évesen. Próbálj álmodni, vágyni dolgokra. A célok mögött mindig vágyak, álmok vannak
2022. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az Élet feltette a kérdést Számodra, hogy tudod-e a választ..és akkor remélhetőleg meg is fogja válaszolni.
2022. febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kérdező?
2022. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Már többször elhatároztam, hogy elmegyek pszichológushoz, de utána jön egy nap amikor kicsit kevésbé érzem magam elveszve ebben a világba, és kételkedek abba vagyok e olyan rosszul mentálisan, hogy pszichológusra van szükségem. És a végén nem megyek el.


20 éves vagyok.

2022. febr. 25. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tul sok a szabadidod 😀 Az elet ertelme h erezd jol magad. Nem kell tulbonyolitani.
2022. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat gondolkodtam ezen én is. Arra jutottam, hogy az életnek nincs egy univerzális értelme ami mindenkire igaz lenne. Gyakorlatilag egy zsák jelentéktelen szénatom vagyunk és egy olyan sziklába kapaszkodunk ami egy hatalmas tûzgolyó gravitációjának engedelmeskedve halad a semmibe.

Az idõnk viszont véges, ezért azt úgy kell eltölteni, hogy érezzük jól magunkat. Mindenkinek más, hogy mi okoz örömöt, alapvetõen az jó ha vannak céljaid rövid és hosszútávon, emberek akikhez kötõdsz.

Szerintem mindenképpen érdemes elmenni pszihológushoz, nem kell ahhoz rosszul érezd magad, hogy hasznos legyen. Segít rendszerezni a gondolataidat, erõsíteni az önismereted. Onnan meg alakul minden tovább, ne akarj mindnet egybõl megoldani! Sok sikert!

2022. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt igazán csak te válaszolhatod meg magadnak.
2022. febr. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Talán nem kell harcolnod a megélhetésért, van, aki eltart. Ezért van időd ilyesmin agyalni.
2022. febr. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!