Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "40 az új 30" testi vagy...

A "40 az új 30" testi vagy lelki fiatalosságra vonatkozik inkább?

Figyelt kérdés

Ez egy nagyon jól hangzó szlogen és a fogyasztói társadalom szereti hangoztatni, de szerintem nem igaz. Abban van valami, hogy ma a 40 éves emberek jóval ápoltabbak, mint régen, hisz sokkal kíméletesebb életet élnek, nincs annyi nehéz fizikai munka, éhezés, nélkülözés. Nem kell felvenni a kötelező apa/anya szerepet és csak a családnak szentelni mindent, sok lehetőség van hobbikra, , szórakozásra, utazásokra, élmények gyűjtésére, stb. Bár szerintem az ilyen mondások célközönsége a nagyvárosi középosztály, mert nekik van minderre forrásuk és igényük, a hagyományosabb közösségekben élők élete még mindig más mederben folyik.

Szóval a testi részét értem, de mi a helyzet lelkileg? Vannak olyan mérföldkövek, ahová el kell jutnia egy 30 vagy 40 évesnek akkoris, ha hagyományosabb családi életet és akkor is, ha másfajtát?



2022. febr. 27. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Ez egy nettó marhaság ugy ahogy van, azok találták ki akik nem birják elfogadni a korukat.
2022. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ mennyire figyelsz oda magadra. Simán lehetsz 40 évesen is fitt, mint egy 20-30 éves(csak megfigyelés, nem tapasztalat, meg 30se vagyok)

Amúgy régi fotókat nézve, döbbenten, hogy mennyire másképp néztek ki az emberek, sokkal idősebbnek tűntek, mint ahány évesnek írták őket

2022. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Ki mint vet, úgy arat. Ha valaki odafigyel saját testi és lelki egészségére már fiatalon, az 40 évesen is akár több évet is letagadhat, és akár nézhet ki 25-30-nak is. A lelki egészéged pedig nagyon jól megmutatkozik a külsődön is.
2022. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Persze, tombol az elhízás, cukorbetegség, rák, szív- és érrendszeri betegségek, stressz, de az ember egyre fiatalosabb.
2022. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5%

Ez ebben a formában egy baromság.

Egy 40 éves jócskán benne van a középkorban és általában nem szép és sohasem lesz az. A nőknek nagyon nem kellene ilyenkor már szülniük (oké, lehet, hogy nem lesz belőle baj és nem robban le a szülő, mire a gyerek felnő, de akkor se kellene) és "praktikus" ekkorra elérni dolgokat, legalábbis nehezebb lesz később.

Az viszont igaz, hogy aki nem akar gyereket, arra ma már nem nehezedik brutálisan nagy nyomás és az is, hogy ha valami nagyon nem kóser az életben, sohase késő változtatni (70 évesen sem).

2022. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%

ez a mondás igaz.

40 vok, 30-nak sem nézek ki mások szerint, meló mellett csinálom a köv. egyetemet ősztől.

és a 3. nyelvemet tanulom.

nem mentem férjhez, gyerekem nem akarok, randizgatok, ha tetszik.

2022. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!