Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Az életévek múlásával rögzültek bizonyos sztereotípiák. Majd a 20-as éveim derekán ezeket (sztereotípiák az) elkezdtem felülvizsgálni és egyre kisebb súlyt engedni nekik magamban a véleményalkotásra és prekoncepciókra.


Az egyik ilyen markáns rögződés volt a generalizált igénytelenség a tulsúlyosság függvényében. Magyarán: a kövérek igyénytelenek. Aztán próbáltam magamban elnyomni ezt az általánositást (mert valahol a túlevés is olyan mint a cigaretta vagy alkoholbetegség), de ismét úgy érzem okkal sugallja ezt az agyam.


Vajon ez még normális belsőre utal rám nézve? (Tudjuk h a fent említett szenvedélyBETEGségek nem az egészséges pszichéjűeknél gyakoribbak)


Miért érzem ezt a két dolgot kéz-a-kézben járóknak?



2022. febr. 28. 09:58
A kérdező szavazást indított:
1) Mert a kövérek ÁLTALÁNOSSÁGBAN igénytelenebbek, büdösebbek, lustábbak, saját egészségük sem fontos nekik
2) Mert sok a túlsúlyos, de ez alapvetően emberi vonás.
3) Ha egy dagadt ember igénytelenkedikaz visszataszítóbb, csak ezért rögzül mélyebben
4) tévések a megfigyeléseim
5) valamiért ellenszenvesek nekem az elhizottak
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy ez normális, vagy sem rád nézve. Ha belülről így érzel, akkor ezt erőszakkal nem tudod megváltoztatni, hacsak nem úgy, hogy kifelé mást hirdetsz, de belül más van benned, ez pedig az önazonosságod megtagadása.

A magam részéről a kövérség egyáltalán nem jelent fizikai elhanyagoltságot, sőt szerintem nagyon sokan jobban odafigyelnek magukra, mert pl. jobban izzadnak. Ez teljesen emberfüggő, egy sovány is lehet büdös és visszataszító.

Az ápoltság elhatározás kérdése, nem pedig a súlyé.

2022. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Shaddark ***** válasza:
53%

Szerintem ez genatikailag rögzült be.

Azért ne feledjük, az emberiség civilizáltan nagyon picike ideje létezik.

Létezésének ideje 99%-ában a túlsúlyosak veszélyesek voltak a dajra, mert nem voltak jó vadászok, hangosak voltak ami odacsalta a ragadozókat, egyetlen dologra voltak jók, ha futni kellett volt kit leelőzni :)

Ezért ez kicsit beragadt.

És erre a modern kor kommunikációja még rátett 12 lapáttal, mert minden reklámban mindenki kigyúrt, szálkás, csinos...

Így egyrészt egy berögzülést, másrészt napi szintű agymosást kellene elengedned, ami nem kis feladat.

Aki kiskorától olyan környezetben nő fel annak nyilván könnyebb dolga van.

2022. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Előfordult, hogy felszedtem pár kilót. Nem sokat, 4-5 volt talán, de megéreztem. Nehezebben tudtam lehajolni, bekötni a cipőm, körmöt vágni a lábamon, borotválkozni deréktól lefelé, jobban is izzadtam.


Ebből kiindulva, akin komoly túlsúly van, az el sem ér rendesen a saját seggéig például... A többibe inkább nem gondolok bele.

2022. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!