Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy az emberek...

Mi az oka, hogy az emberek nevetnek az olyan videókon, amiben valakit baleset ér?

Figyelt kérdés
Milyen pszichológiai oka van? Az emberben rejlő szadizmus jön ilyenkor ki, vagy a zavarodottság, amit a baleset látványa okoz? Esetleg valami teljesen más?

2022. febr. 28. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. De olyanon is szoktak nevetni ha valaki születése óta beteg. Ami nekik nevetni való az másnak tragédia.
2022. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Hat, azert attol fugg milyen baleset...

Mert egy frontalis karambol vagy egy fajdalmas baleset lattan, nem rohogcselek. De ha valaki pancserkodik vagy csak ugyetlenul eltaknyal, akkor kirohogom.😂

Magamat is kirohogom, ha pancserkodok.😇 Nem vagyok szadista.

(Bar nyilvan minden szadista ezt mondja😬)

2022. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem vicces, hogy valaki prikezsiás.
2022. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon függ a balesettől. Más pofára esni véletlen, úgy hogy utána semmi baja nem lesz az illetőnek, vagy leverni a tortát és arccal beleesni, meg azon röhögni hogy valakinek gyógyíthatatlan betegsége van, vagy egész életére kiható, súlyos balesetet szenved (pl. eltörik mindene, elveszti a végtagját, stb.).


Ha az utóbbin szórakozol, valami elmebeteg lehetsz.

2022. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de úgy érzem még a kérdés nincs megválaszolja, ezért pontosítok.


Nos nyílván az átlag emberekre gondoltam, akik azért nagy tragédiákon nem nevetnek, de ha valaki legurul a lépcsőn, beveri a fejét, elesik a biciklivel, azon igen. Egyébként sokszor láttam, hogy olyanon is nevettek, aki meg is sérült, és nem csak egy-két ember. Az a kérdés, hogy az ilyen esetekben mi áll a háttérben, miért látjuk más bénázását viccesnek? Nem az a lényeg, hogy ki min nevet, hanem, hogy miért, és mirét jellemző ez tömegesen?

2022. febr. 28. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem velük történik, ők látják, hol hibázott, nem figyelt az illető, így simán Istent játszhatnak felette.
2022. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyanokkal történik,akiket nem szeretek,mindig elmosolyodom.
2022. febr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!