Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell normálisan kezelni...

Hogy kell normálisan kezelni az érzéseket, hogy ne készítsenek ki ennyire?

Figyelt kérdés

Akármi történik, én mindig többet látok mögé, egy csomó érzés kavarog bennem, és ez néha teljesen kikészít.

Nagyon intenzíven megélem az érzéseket, ha boldog vagyok, tényleg majd kicsattanok, de ha valami szomorú, akkor átélem azt a mélységes keserűséget is, ami benne van az egészben, és magával ragad a lelkülete az dolognak.

Ha valami kínos, az borzasztóan kínos, és nem tudom magam napokig túltenni magam rajta. Folyamatosan eszembe jut, és átélem újra meg újra.

Ha valami cuki vagy, aranyos, akkor szinte olvadozok, és nem tudok mit kezdeni ezzel se.

Vagy akár a hála is ilyen. Mikor valakinek nagyon hálás lesze, már szinte túltelít érzelmileg,.

Elegem van belőlük. Releváns helyen és időben jók, de mikor elindul ez az érzelmi csapongás, egyszerűen kikészít. Főleg mikor egyszerre van jelen több is egyszerre.

Nem akarok telejsen érzéketlen lenni, de azért szívesen visszafognám ezeket. Elnyomni nem akarom. Hogy kezeljem tehát norálisan ezeket a szélsőséges, intenzív érzéseket?



2022. márc. 3. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Jó kérdés, ezzel küzdök 30 éve. Én már sokszor igyekszem csak elnyomni őket, mert annyi nyomorúságot az életemben, mint az érzelmeim, semmi nem adott. Pszichológushoz is járok, pont emiatt, az elméleti hátterét tudom, hogyan kellene kezelni ezt a fajta extra érzékenységet, mégsem megy, mert nagyon belevonódok az érzelmekbe és akkor csak az irányít, csak az van. Szóval várom én is a válaszokat. :D
2022. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1# "Pszichológushoz is járok, pont emiatt, az elméleti hátterét tudom, hogyan kellene kezelni ezt a fajta extra érzékenységet"


Esetleg megoszthatnád a kérdezővel is azt az elméleti részt.

2022. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13-éves korom óta így vagyok én is és most vagyok 22, én bennem is sokkal nagyobbak mindt a negatív érzelmek,mindt pozitivak mindt általában kellene. Tervezek pszhiologus-hoz járni,mert így egyáltalán nem jó
2022. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj meg a Buddhizmussal. A Zen például nagyon jó lehetőséget ad arra, hogy jelen légy a cselekedeteidben. Szóval amikor főzöl, akkor a főzésre koncentrálj, és ne a tegnapi, meg a tegnapelőtti élményeidet éld át újra. Az már a múlt. Nyilván tanulni lehet belőle, és a tapasztalatok konzekvenciáit le kell vonni, de napokig újra meg újra előcitálni valamit nem lehet kellemes...
2022. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!