Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kövérség az igénytelenség?...

A kövérség az igénytelenség? Miért is?

Figyelt kérdés

Van egy barátom aki sokat eszik, nem sportol és jól néz ki, nem hízik. Én, ha nem eszek túl sokat és nem edzek feltud szökni a súlyfeleslegem. Hébe-hóba edzek van mikor tök jól megy és van mikor kevésbé, sajnos lassan fejlődök. Gyerekkoromban több gúnyolódást kaptam ezért, ami borzalmasan esett. Ilyenkor nem bánom, hogy a politikai korrektség kezd nálunk is egyre jobban begyűrűzni, mert inkább lehetőséget látok benne egy jobb, elfogadóbb társadalom felé, mint egy orwelli diktatúrát amiről szó sincs.


Miért az igénytelenség jut az emberek eszébe mikor nagyon is genetika függő, hogy ki mennyire hízik? Miért nem erre nevelik az embereket? Idővel lesz majd génterápia, amivel megállítható lesz az elhízás. Addig is jól tenné a társadalom, hogyha empátiát mutatna a túlsúllyal szenvedők felé és nem ítélkezne.


2022. márc. 5. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
A túlsúly nem egészséges és aki így éli az életét az valóban igénytelen. Kifogás persze mindig van.
2022. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Ne hagyd abba! Taníts még Mester!
2022. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Túlsúllyal is lehet valaki igényes, ha ad magára. Egypár plusz kiló szerintem még jól is néz ki, a 250kg fölött azért szerintem is durva.
2022. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
A húgom göndör, az én hajam egyenes. Hajmosás után nem fésülködik. (Hiszen csak szétjönnének a csigái) Akkor miért igénytelen, ha én meg az egyenes hajamat nem fésülöm ki?
2022. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Onnantól igénytelen ha már a saját egészségére is káros az embernek, mert akkor nem ad magára annyit, hogy egészséges legyen. Genetika, testalkat függő, hogy kinek mennyire áll jól, és az is, hogy mennyire hízik, így sok embernek nehezebb dolga van ebben, de ettől függetlenül nem kell imádni a ronda dagadt széplányokat, akiknek már csak a tokája magában is 10 kilót nyom.

És nem vagyok elfogult, én is nagyon könnyen hízok, ellenben nehezen fogyok, most is van rajtam túlsúly de már 15 kg-t leadtam.

2022. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Értem a problémádat. Sajnos ez arról szól, hogy az emberek a túlsúlyt az egészségtelenséggel kötik össze fejben, mert a társadalom így kondícionált minket. Ha valaki 1200 kcal-t eszik, arra azt mondják, hogy az kevés, az egy 3 éves gyerek napi szükséglete, ami igaz is, de ha van rajtad túlsúly, akkor már rögtön rendben van az emberek szemében, ha ilyen módon éhezteted magad.

Nagyon sok dolog függvénye, hogy túlsúlyos lesz-e az ember vagy sem. Ezeket a mintákat legtöbben a családból hozzák. Az addig nem állsz fel, míg meg nem eszed mentalitás pl. tök népszerű kis hazánkban, de pl ha valaki szegénységben nőtt fel, és felnőttkorára már nem szegény, az is eredményezhet egy ilyen hozzáálást, hogy raktározni kell ilyen értelemben is, mert ki tudja, mikor üt be megint a szegénység. Ezek nagyon mély pszichés folyamatok, amiket nagyon nehéz legyőzni, főleg hogy ezeknek nem nagyon járnak utána az emberek. Sem azok, akik túlsúlyosak, sem azok, akik dobálóznak a lusta meg akaratgyenge jelzőkkel.

Amúgy sokszor pont ez az ítélkező hozzáállás tartja benne a jeln állapotukban a túlsúlyos embereket. Gondolj bele, hogy elmész mozogni, és undorral néznek rád az emberek, forgatják a szemüket, kinevetnek stb. Vagy mondjuk elmész a barátaiddal enni, és tesz valaki valami megjegyzést arra, hogy mit és mennyit eszel. Na, hát ezek aztán nem Segítenek hozzá az embert ahhoz, hogy legyen kedve többet kimozdulni.

Megszégyenítéssel meg bűntudatkeltéssel is lehet valakit motiválni a fogyásra, de azzal nem lehet hosszútávú egészséges eredményt elérni, nagyon durván tönkre tudja tenni a mentális egészségedet, ha folyamatosan attól rettegsz, hogy hízni fogsz, hiszen nagyrészt a testméretedtől függ a magabiztosságod.

Egyébként manapság már vannak olyan kutatások, amik kimutatták, hogy a fogyókúrák (ide tartozik a kalóriadeficit is) csak rövidtávon hatásosak. Ezek azt vizsgálják, hogy akik pl. 1 év alatt pl. 100 kg-ról 60-ra lefogytak, azok többségében 5 év után visszaszedték azt a súlyt, sőt sokan még többet is. Csak ugye erről nem készül látványos before-after fotó. Ha a fogyókúrák gyógyszerek lennének, nem kapnának forgalomba hozatali engedélyt.

Arról is van már kutatás, hogy az állandó jojózásnak (amikor valaki lefogy, visszahízik, majd ismét lefogy, és ez megy ki tudja meddig) súlyosabb egészségügyi következményei vannak, mint ha valaki hosszútávon túlsúlyos testben él, és ezt a súlyt tartja(nyilván nem a folyamatos hízásról van szó).

De ez van. A mi életünkben ez a testsúly stigma már nem nagyon fog kimenni a divatból szerintem.

2022. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

"Miért az igénytelenség jut az emberek eszébe mikor nagyon is genetika függő, hogy ki mennyire hízik?"


Mert a képlet tök egyszerű. Ha normális minőségű kaját eszel, olyan mennyiségben, ami kalóriadeficitet okoz, akkor nem leszel kövér. Ha sokat és/vagy rossz minőségű kajákat eszel, akkor elhízol. Ez az emberek 99%-ra igaz.

2022. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Akkor ezzel a logikával, ha én hagyom a fogaimat kirohadni, mert könnyen romlanak (genetika ugyebár), nem vagyok igénytelen? Mindenkinek a saját felelőssége, hogy az adottságaiból kihozza a maximumot! Nyilván ha pár kiló szaladgál az emberen, az még belefér, de azért ha valaki 10 kilót, vagy többet hízik, az már szerintem igénytelenség és lustaság. Nincs kifogás arra, hogy jóval többet eszel, mint amire a szervezetednek szüksége van! Nem másokhoz kell magadat hasonlítani. Én is tudnék jóóval többet enni, és néha nagyon jól esne, de nem akarok hízni, ezért nem teszem, ennyire egyszerű.
2022. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó vagyok, annyit még hozzáfűznék, hogy én sokszor megkapom hogy nekem könnyű, meg én milyen mákos vagyok, mert nincs rajtam felesleg... De nem tudom, miért gondolják azt, hogy én ezért nem teszek semmit? Jellemzően huszonéves kor felett azért már tenni is kell, hogy ne robbanjon le az ember, nem mindenki mákos, aki jól néz ki! Nagyon sokan igenis megszenvednek érte!
2022. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

8

Tényleg ez a "ilyen a genetikám" szöveg annyira fárasztó. Egyik ismerős kislányának is ki vannak rohadva a fogai 14 évesen. Azt mondta minek vigye állandóan fogorvoshoz mert így is úgy is kirohadnak mert ezt örökölte. LOL. Mintha létezne ilyen. Ez egy baromság és csak kifogás az igénytelenségre meg a lustaságra. Aki annyira nem igényes magával szemben, hogy egészségesen éljen, az más területen is igénytelen. Ez van, ezek a tények.

2022. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!