Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hisztek az adok-kapok körforgá...

Hisztek az adok-kapok körforgásában? Azaz hogy azt kapod vissza, amit adsz, legyen az jó, vagy rossz?

Figyelt kérdés
Magyarul ha valakivel kedves vagy, akkor te is szeretetet fogsz viszonzásul kapni. Ha rámosolyogsz a világra, akkor a világ is visszamosolyog rád. Ellenben ha valami rosszat teszel, akkor téged is valami negatív dolog fog érni.

2022. márc. 6. 11:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljes mértekben egyetértek.
Csak részben értek egyet.
Nem, ez úgy baromság, ahogy van.
47 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

A viszonzásban nem hiszek.

Azt viszont tapasztalom nap mint nap, hogy a jó, a rossz, elér hasonló formában amit én adtam-kaptam, csak más személyektől.

Például a kamaszkori marhaságaimat most gyönyörűen produkálják a gyerekeim, és hiába az élettapasztalat, a segíteni vágyás, nulla eredmény, ahogy annakidején nálam a szüleim is csődöt mondtak. Na ez a világ körforgása.

2022. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Az egyenértékűségben hiszek, de nem ilyen kicsiben. Lehet sokáig rosszat kapsz csak, aztán idővel jó esetben kárpótlást, de nem ilyen instant karma szinten működik a dolog.
2022. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

#1, apám anno azt mondta. hogy "ha van Isten, nekem is lesznek gyerekeim"

Most már én imádkozom azért, hogy "legyen Isten"

2022. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Igen,hiszek a karmában.

Nagyon is. Emiatt nem stresszelem már magam ha valaki valami rosszat tesz velem. Mindenki vissza kapja az élettől a jót és a rosszat is.

2022. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha kedvesebb vagy X-szel, akkor X valószínűleg kedvesebb lesz veled is, de ez Y viselkedését legfeljebb akkor befolyásolja, ha megfigyeli ezt a viselkedést. Ezt a részét elfogadom, logikusan is hangzik. Az viszont nonszensz szerintem, hogy visszakapnánk tök más forrásból azt amit adunk, mert valami kozmikus igazságszolgáltatás lenne.
2022. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
Igen, hiszek benne. Külföldön élek, kb naponta hallom a magyaroktól és egyéb betelepultektol, hogy milyen bunkoak a helyiek. Soha nem sikerült még egyetlen bunkoval se összefutnom, pedig 10 éve élek itt. Ha kedvesen, mosolyogva közeledik az ember valakihez, az nem lesz bunkó.
2022. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Semmilyen szinten nem hiszek ebben, nem is tudom értelmezni azt, aki igen. Tucatnyi embert tudok mondani, aki aljas cselekedettekkel élte végig az életét és 80+ évesen halt meg minden dráma nélkül. Ahogy sajnos ismerek notórius jó tevőket is, akiknek meghalt a gyerekük, rákosak lettek, és pár rövid jobb korszak után, csőstül jött rájuk a baj.
2022. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszek benne. Akár a családomban, akár a munkahelyemen nézek körbe, azt látom, hogy az aljas, rosszindulatú, törtető emberek jutnak előre és valahogy nem kapják vissza azt a sok rosszat, amit okoznak másoknak.
2022. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
7-essel értek egyet, maximálisan.
2022. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Csak részben hiszek ebben. Mert akkor miért van az, hogy a sokszor a jó és ártatlan emberek szedvednek, halnak meg, stb?
2022. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!