Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hisztek az adok-kapok körforgá...

Hisztek az adok-kapok körforgásában? Azaz hogy azt kapod vissza, amit adsz, legyen az jó, vagy rossz?

Figyelt kérdés
Magyarul ha valakivel kedves vagy, akkor te is szeretetet fogsz viszonzásul kapni. Ha rámosolyogsz a világra, akkor a világ is visszamosolyog rád. Ellenben ha valami rosszat teszel, akkor téged is valami negatív dolog fog érni.

2022. márc. 6. 11:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem hiszek ebben. A legtöbb ember nem azt kapja az élettől, amit megérdemelne.
2022. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%

Igen, így van de ez sajnos nem ilyen egyszerű. Ha egész életedben jó ember vagy, és senkinek nem ártasz, még történhetnek vele nagyon jó dolgok.

A kulcs a hitrendszered, a "frekvenciád" amin mozogsz. Az is számít hogy min van a fókuszod, min agyalsz egész nap, milyen a belső monológod.


Nagymamám rá a legjobb példa. Nagyon szegényen, szigorú szülőkkel nőtt fel, amit egy hárpia anyós és egy életképtelen férj követett. Egész életében mindenkinek adott, segített, hallgatott tűrt, szomorkodott.

Csak elidegenítést, több ellenségeskedést, szegénységet, betegséget kapott vissza. Nem is érti hogyan, hiszen mindig "jó" ember volt, becsületes katolikus.

Nos hát azt a részt elfelejti, hogy egy kis önbizalom és önértékelés is kéne. Az emberek azt tisztelik, aki tiszteli magát.


Az emberek azzal jók, akik jók magukkal és másokkal is. Lehet hogy jót mutatott és jónak hitte magát, de belül ítélkezett, mérgelődött és szörnyen sértődékeny is.


Akik értenek angolul, tudok erről a témáról ajánlani egy nagyon jó videót, ahol jobban elmagyarázzák ezt a témát.


[link]

2022. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, visszakapja az ember. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy minden cselekedtünk egy irányba tereli az életünk, ami vagy jobb, vagy rosszabb. Ismerek pár embert, akire régebb haragudtam, viszont ma már -igaz már sokkal régebben megbocsátottam- csak szánni tudok.

Pl. A szüleim elváltak, mert apám nem volt hajlandó tenni a családért, csalta is anyukámat, igaz erről akkor nem tudott. Van egy sokáig eltitkolt féltestvérem is. Szóval nagyon sokáig haragudtam, hogy anno nem harcolt értünk, hogy cserbenhagyott engem többször is. Manapság, elég sok idő eltelt azóta, egy nagyon rossz kapcsolatban van, kb elviselhetetlen emberek veszik körül. Amikor ránézek egy emberi roncsot látok, úgy érzem, hogy ha máshogy kormányozta volna az életét, akkor sokkal boldogabb lehetne. Mintha ez lenne az ő büntetése. Mivel köztudottan csalfa volt, a mostani párja az mindenben ellenőrzi, velem sem beszélhet jóformán a beleegyezése nélkül.

2022. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!