Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben változott meg az életed...

Miben változott meg az életed a Covid-időszak alatt? Szerinted mi a koronavírus-korszak legnagyobb tanulsága?

Figyelt kérdés
Milyen konzekvenciát érdemes levonni az egészből?

2022. márc. 7. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Azt, hogy nemsokára jön a következő hasonló.

Meg azt, hogy még mindig nincs meg az influenza gyógyszere.

2022. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig legyen az embernek, legalább 1 évnyi meg takarítása a számláján, amiből fel tudja adni a számlákat, élelmiszert tudjon venni vagy amire éppen szüksége van. Sajnos én is el vesztettem a munkahelyemet, mint sokán mások és közel 4 hónapig nem találtam másikat, ha nem lett volna vésztartalékom akkor nagy bajban lettem volna.
2022. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulhattuk, hogy a politika a tudomány fölött áll.
2022. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Kár, hogy nem hamarabb fedeztem fel a szájmaszkot, most ha hideg szél van, tök jól jön. Korábban mindig úgy kikezdte az arcbőrömet a hideg, hogy fájt, és nem is volt jó bármilyen arckrém regenerálni, most a maszk védi annyira, hogy nincs ilyen problémám. Szóval nekem ez egy személyes tanulság, hogy használni fogom hidegben utcán a maszkot. Nem, nem ugyanolyan jó a sál, mert egyrészt nem tudom olyan jól rögzíteni, másrészt mindig belemegy a szösz a számba, orromba, a maszkokkal ilyen gondom nem volt.
2022. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Le mondtam a kábeltévét.
2022. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Következők:

- legyen megtakarított pénzed, pénzügyileg legyél tudatos (hitelfelvétel stb.)

- legyél rugalmas, ha hirtelen megváltozik az életed, ne ess kétségbe, kemény legyél, mint a kád széle. :)

- ne egy szakmád legyen, hanem több is, mert ma még létezik az a munka, de holnap már nem biztos.

- kétszer is gondold meg kivel költözöl össze/házasodsz, mert el kell tudni viselni ha hónapokon keresztül össze leszel zárva vele.

- amennyire csak lehet, legyél egészséges, sportolj, szedj vitaminokat.

- tedd rendbe magad pszichésen, hogy bírd a "kiképzést", ha a nyakunkba szakad a következő "akármi".

- tudd megszűrni a tengernyi információ (social media) közül azt, ami szerinted jó, a saját élethelyzetedhez képest.

2022. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Ne hallgass/nézz híradót. Egyébként, mióta háború van a szomszédban, a covid varázsütésre eltűnt... Putyin feltalálta az ellenszerét?
2022. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: Ja amúgy, a Covid eltűnt, Putyin megjött...
2022. márc. 7. 13:15
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

- Jó lenne, ha a jövőben lennének távoktatásos formájú képzések, méghozzá a levelezős és esti felsőoktatási szakokon is többek között. Például a mi szakunkon totál jól működik és millió előnye van.

- Jó lenne, ha az 50% körüli home office általánosságban megmaradna

- jó érzés, amikor a tömegközlekedési eszközön csúcsidőben sincs tömegnyomor

- A heti 1-1,5 órányi sport (COVID előtt) semmit se ér szinte, de a heti 4-5 órányi (home office és távoktatás időnyeresége miatt) már nem rossz.



7


Inkább az omikron az oka, ami már nem veszélyes. December-január óta ez fertőz inkább.

2022. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami változott: felértékelődött a munkám, home office, több nyugis/produktív elfoglaltság otthon. Végre elkezdtem rendszeresen sportolni és magamra főzni, okosabban kezdtem bevásárolni, stb.


Fő tanulság: soha nem vállalok gyereket. Ezelőtt se akartam, de a covid is megerősített benne.

2022. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!