Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kérnek számon?

Miért kérnek számon?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig vagyok képes türelmes lenni, de ha a másik fél hazudik, visszaél a türelmemmel, akkor hátrébb lépek, végül megszakítom a kapcsolatot. Ez elég hosszú idő után szokott bekövetkezni, amikor már nagyon betelt nálam a pohár, és előtte már jóval jeleztem, hogy gond lesz ha ez így folytatódik, de a másik fél semmibe veszi az érzéseim, és amiket mondok. Miután meglépem azt, hogy megszakítom a kapcsolatot, akkor elkezdenek számon kérni, és elvárják hogy magyarázkodjam. Miért kérnek számon, ha többször is jeleztem hogy ez így nekem nem jó, de semmibe lett véve. Ezek után miért kérnek számon?
2022. márc. 10. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Legyél őszinte velük, a nyílt és tiszta kommunikáció a kulcsa mindennek.
2022. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Megírtam hogy jeleztem előre a dolgot hogy nekem ez így nem jó. Nem követelőztem hanem szépen kértem.
2022. márc. 10. 21:39
 3/15 A kérdező kommentje:
Pont hogy a tiszta kommunikációm lett semmibe véve.
2022. márc. 10. 21:40
 4/15 anonim ***** válasza:
Értem. Nekem a problémám az volt sokakkal, hogy szó nélkül építettek le.
2022. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek az elvárás illúzióában élnek és nem képesek elfogadni, hogy minden más lehet, akár holnap, hogy az éremnek két oldala van, minden embernek ezerarca van.
2022. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én mindig azonnal szépen jelzem ha valami nem jó. Nem utasitok hanem kérek, és meg is indoklom hogy miért kérem. Nagyon is a tiszta kommunikáció híve vagyok, de azt vettem észre, pont ezt a tisztaságot nem értik az emberek.
2022. márc. 10. 21:45
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös de jó hogy ezt írtad, köszönöm! Azt is észre vettem, hogy felém kb az az elvárás hogy mindent tűrjek, toljam ki a határaim, de a másiktól az alapokat sem várhatom el. Amikor ezt szóvá teszem, szépen, nyugodtan, nem támadóan, a másik fél besértődik.
2022. márc. 10. 21:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6: Bár igaz, hogy nagyon sok jellemhibám van és elég mérgező ember vagyok, mégis fáj, hogy bizonyos barátaim szó nélkül építettek le engem. Az az 5-6-10 év mind hazugság volt azt érzem, jópofiztak, majd eldobtak engem, mint a használt kotont...
2022. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Volt olyan is, hogy egy ideig aktívan beszélgetett velem valaki, aztán éreztem hogy le akar építeni. Mondtam nem gond ha ezt szeretné, akkor többet nem beszélünk ha ennyire nehezére esik beszélgetnie. Erre hogy nem ez nincs így, aztán dehogynem, leépített. Én meg nem kerestem, hiszen elutasító volt sokáig. Aztán hirtelen számon kérést kaptam, hogy miért nem akarok beszélgetni? Amikor is a másik nem akart velem.
2022. márc. 10. 21:51
 10/15 A kérdező kommentje:
8-as én meg jelzem, ahogy fentebb írtam ha gond van. Tisztán, egyenesen, nem bántóan, őszintén. Ha erre a másik ember közönnyel reagál majd még engem kér számon, akkor nem is értem, miért kér számon?
2022. márc. 10. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!