Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Autista emberekről mi a vélemény?

Autista emberekről mi a vélemény?

Figyelt kérdés

2022. márc. 10. 22:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Igaz, hogy nem vagyok diagnosztizálva, de szerintem én az lehetek. Egysíkú a gondolkodásom, komplexebb feladatokat nem tudok elvégezni, egyszerre csak egy dologra tudok koncentrálni.

Kevés dolog köti le a figyelmemet, szociális analfabéta vagyok, szociális érzékem nulla, szorongok emberek között és sokszor nem adekvát válaszokat adok egy-egy társas szituációban.

2022. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Semmi mert egyet sem ismerek 🤷‍♀️
2022. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Én aspergeres vagyok.

Hát nem tudom..ennek is ugye szintjei vannak. Gondolom attól függ ki milyen,hogy milyen szinten mozog a skálán

2022. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Egy gyereket ismerek aki ilyen mindenben gyakorlatilag egy analfabéta, nővel sem volt soha, semmi értelmes gondolata nincs....


Viszont nagyon vicces és valami elkepesztően tud zenélni, gitárral stb...alapból szeretem a társaságát, szóval nekem nincs velük bajom.

2022. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Most nem tudom, hogy milyen véleménynek kéne lennie? Mármint most hiába ismer az ember néhány autistát, nyilván nem lehet mindenkit egy kalap alá venni és mondani egy általánosító véleményt. A párom például autista, de most így konkrétan nincs az autista emberekről véleményem. A páromat nyilván szeretem. De most én senkit sem ítélek meg ilyesmi alapján. De nem csak ezzel vagyok így, hanem bármivel. Nem lehet egy kalap alá venni mindenkit. Szóval ha tudom, hogy akivel beszélgetek, az például autista, attól még ő nem alacsonyodik ő le a szememben, se semmi ilyen. Szóval nem nézek le senkit, nincs így láthatatlanban senkiről se negatív véleményem. Szóval alapvetően nincs velük bajom, miért is lenne. :)
2022. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Irritálóak, hiába nem tehetnek róla.
2022. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Érdekesek, okosak, szimpik, mert nem követik a konvencionális dolgokat.
2022. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted minden autista egyforma ? Ők is legalább annyifélék, mint a nem autisták.
2022. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Középiskolás koromban iskolatársam volt egy. Nem fürdött, mindig ugyanazt hordta (szóval el lehet képzelni a szagokat...), kicsit bipolárisan viselkedett, képes volt akár egyetlen szó kapcsán is átmenni furcsába. Egyszer ceruzát szúrt a combomba, csak mert nem figyeltem rá rögvest (épp mással beszéltem). Igazából engem sosem zavart (kivéve a fürdetlensége), nem is piszkáltam, csak tengettem a napjaimat. Valamennyi diák amúgyis egy elmeroggyant idióta volt abban az iskolában. És nem mentális bajok miatt mint például az autizmus. Hanem szimplán síkhülye majmok voltak. Jellemformáló négy év volt... és nem jó értelemben...
2022. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Elon Musk az egyik legsikeresebb ember. Wenworth Miller, a Szökés sorozat sztárja is népszerű volt a csajok körében. Mindkettő autista. Akárcsak az egyik egyetemi professzorom, illetve a világhírű doktorandusz, aki egyik előadáson tanít. Hihetetlenül gusztustalan és szánalmas, aki szerint az autisták fogyatékos, semmirevaló barmok. A kutatások szerint legalább 70 %-uk, vagyis a többség magasan funkcionál, azaz legalább átlagos az értelmi szintje. Nem autistából is van fogyatékos. Nem is kevés. Mégsem mondja ránk senki, hogy zakkantak vagyunk. Az autisták is sokfélék. Nem lehet és nem is szabad általánosítani.
2022. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!