Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az nagy egót ,hogy lehet...

Az nagy egót ,hogy lehet lejeb vinni ?

Figyelt kérdés
2022. márc. 11. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy, mert ez több tényezō által alakul ki. Van, akibe gyerekkora óta belenevelik, van akinél egyfajta önbizalom hiány takargató, de olyan is van, ahol a teljes elhanyagolás miatt lesz az ember egocentrikus. Én az utóbbi vagyok és nagyon keményen próbálok kevésbé önzō lenni, de ez nem mindig sikerül.
2022. márc. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ha túlzásba viszi valaki, a végén mindenki elfordul tőle mert jól megunja a környezete, és akkor ha ott marad egyedül majd elgondolkozik és lejjebb viszi az egóját, hogy szóba álljanak még vele az életben.
2022. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#2, te az én példámat írtad le :D amúgy én sajna nem vettem észre, hogy ez nagyon ki jött volna rajtam. De amikor úgy jártam, ahogy az előttem szóló leírta, magamba néztem és észrevettem, hogy tényleg eluralkodott rajtam. Azóta változtam sokat, tanultam belőle. Nem mondom, hogy könnyű, mert valóban az ember egy része ilyen marad. De ha tudatosan odafigyelsz erre és próbálsz másképp állni a dolgokhoz, mint eddig, akkor idővel háttérbe szorul
2022. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3 Akkor taníts mester :D

Nekem meg pont kicsivel több egó kéne.

De vigyázz, nehogy Freud legyen belőled :D

2022. márc. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Felőlem le lehet szólni, kedves #4-es, csak a saját tapasztalatom írtam le. Nem kell ahhoz Freudnak lenni, hogy változtass a hozzáállásodon :) ha többre van szükséged, foglalkozz többet magaddal, szard le mások érzéseit, ennyire egyszerű a dolog :D
2022. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, én nem le szólni akartalak, komolyan írtam, hogy nem ártana egót növelnem :D
2022. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak a “mester”, meg nehogy “Freud legyél”-re gondoltam :D mondjuk szerintem annyi biztos kell, hogy ne másoknak akarj mindig megfelelni és csak azt tedd meg, amit te is akarsz (de ez közel sem egoizmus), ennél többet ne akarj, mert úgy jársz mint én,anno, hogy tényleg kevesen fognak elviselni :D
2022. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2022. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről szerintem sehogy.

Majd az élet hoz elébe olyan helyzeteket, hogy fal adja a másikat, de ha az illető nem hajlandó észrevenni ezeket vagy tanulni belőlük akkor hiába...

2022. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Felőlem le lehet szólni, kedves #4-es"


"ha többre van szükséged, foglalkozz többet magaddal"


Hol van az a sok tanulás? Meg hol vannak a kemény próbálkozások? Többször is elolvastam a válaszaidat kedves 4-es, de valahogy nem tűnt fel. Vagy ez már az?

2022. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!