Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy kávé/energiait...

Miért van, hogy kávé/energiaital nélkül nem tudok létezni, nem működik az agyam és olyan vagyok, mint egy zombi?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem fog az agyam. Nem indul be az agyi vérellátásom, zombi üzemmódban vagyok kávé, vagy Hell nélkül.

Amelyik nap nem valamelyikkel indul, az a nap el is van baszva, kár volt felkelnem és bárcsak öngyilkos lennék azt érzem, olyan fáradt és enervált vagyok...



2022. márc. 16. 12:56
A kérdező szavazást indított:
Én mindkettőt szeretem.
Kávét szeretem, energiaitalt nem.
Energiaitalt szeretem, kávét nem.
Utálom mindkettőt, nagy fosszarfos az egész.
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert koffeinfuggo vagy, a szervezeted erre van megszokva.

Csodalkozol?

2022. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Ez koffeinfüggőség.

De ha rászánsz 2 napot amíg nem iszod egyiket sem és ebben a 2 napban csak pihensz, akkor 3. nap már normálisan tudnál létezni koffein nélkül is.

2022. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2: Hát nekem 1 kávé kell ahhoz, hogy felébredjek és 2 ahhoz, hogy normálisan tudjak funkcionálni.

Mert egyébként anélkül keresztet vethetek arra a napra... Amelyik nap nem iszom, hulla vagyok...

2022. márc. 16. 14:25
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Az embernek szüksége van pihenésre. Szánj rá egy hétvégét, hogy nem iszol kávét meg egyebet, hullaként végig pihened az egészed és utána nem lesz ilyen problémád.
2022. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valahogy mentálisan is jobban érzem magam tőle.
2022. márc. 16. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel. Csak rovidz ideig tart a hatása, cserébe kikészíti az agyad
2022. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Több alvás és sport, hogy mélyebben aludj.
2022. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt a koffeinfüggőség dolgot, mert 19 évesen én is sok kávét/energiaitalt vedeltem gimi alatt, de van, hogy csak úgy leálltam vele pár hétig és nem éreztem semmi hiányt.
2022. márc. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aludj többet, az is lehet, hogy 9 óra az alvásigényed, még az is normális. Nekem is kb annyi.


Nem vagy vashiányos? Nem maga a vas mutatja a vérben, hanem a transzferrin és a transzferrin telítettség.


Sportolsz eleget? Heti minimum 3 óra sport kellene, ami NEM séta.


Zöldség, gyümölcs, vitaminok megvannak?


Megfelelő pihenés, hobbikkal, érdeklődési körökkel való foglalkozás?

2022. márc. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!