Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik embertípus boldogulhat...

Melyik embertípus boldogulhat jobban az életben?

Figyelt kérdés

Tehát az okos introvertált, vagy a butácska extrovertált lehet sikeresebb az életben?

Lehet szélsőségekre van kiélezve, de így érdekes a kérdés. Intelligencia alatt én elsősorban most a tárgyi tudást értem!



2022. márc. 16. 17:18
A kérdező szavazást indított:
Átlag feletti IQ-val és intelligenciával rendelkezik, de társas kapcsolatok terén egy nagy 0, képtelen a szocializációra.
Aki átlagon felüli az emberi kapcsolatok kialakításában, nagyon széles a kapcsolati hálója, de elég butuska, nem áldották meg ésszel.
28 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 2 véglet ez, de tegyük fel, hogy létezik 2 ilyen szélsőséges embertípus.
2022. márc. 16. 17:19
 2/9 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam! Az egyiknek az értelmi, másiknak az érzelmi intelligenciája kiemelkedő.

Én mindegyiknek híján vagyok, azért fogalmaztam ilyen pongyolán!!

2022. márc. 16. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Heti öt ilyen kérdés van, de mind értelmetlen, mert maga "az életben való boldogulás" nincs definiálva. Nem mindegy, hogy yachtokon lebzselő drogos ribi akar lenni valaki, vagy állatápoló, traktoros, mérnök, szerzetes vagy bármi más.


Nincs univerzális és egyszerű recept az életre, nincs a személyiségjegyeknek legyőzhetetlen vagy épp magasabb rendű kombinációja. Lehet ezeken agyalni, csak teljesen fölösleges, nem vezet sehová.

2022. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3: Hozok egy példát. Egy hajléktalan miért lesz hajléktalan?

Mert alacsony az IQ-ja, vagy mert nem képes emberi kapcsolatok kialakításra és szocializációra, nincs érzelmi intelligenciája?

Lehet durva példa, de hirtelenjében nem találtam jobbat.

2022. márc. 16. 17:34
 5/9 Senior Séf ***** válasza:
83%

A hajléktalan példáddal nem értek egyet, kérdező. Manapság bárkiből lehet hajléktalan, ez ellen semmi garancia nincs az életben.

Ami pedig a kérdést illeti, kihagytál egy aspektust; a kinézetet. Tanulmányok bizonyítják, hogy a jó kinézetű emberek, a férfias férfiak, nőies nők átlag 18%-kal magasabb bért kapnak, és álláskeresés tekintetében is jelentős előnnyel indulnak.

2022. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak az sikeres aki megtalálta a boldogságot
2022. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Alkoholizmus miatt, ami sok esetben negatív életúttal is társul.

Sikeres bárki lehet, aki tesz érte.

2022. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok: A "miért lesz valaki hajléktalan?" kérdésre sincs univerzális válasz. Van, aki csak szerencsétlen, és van, aki magát sodorja bajba. Van, aki gyengeségből, van, aki mások rosszindulatából csúszik le. És ez csak néhány a materialista válaszok közül, a spiritualista válaszok palettája is ugyanolyan széles.


Nincs az életre recept, na. Egyszerűen túl összetett az ok-okozati láncok hálózata, hogy átlássuk, és túl sok az ismeretlen elem.


Ki deríthetné ki, hogy Jenő azért lett hajléktalan, mert hatévesen fejberúgták egy focilabdával, amitől valami kibillent a fejében, és rossz tanuló lett, amitől depis lett, amitől alkesz lett, amitől lecsúszott? Vagy éppen Eszterke meg azt hitte egy, hogy egy angyalt lát, és ez olyan belső erőt adott neki, ami mindenen átsegítette?

2022. márc. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az boldogul az életben aki nagyszájú és ami a szívén az a száján.

Ha kritizálják és megmondja a magáét, kiáll magáért, nem fogják csesztetni többet, mert fáj az embereknek, ha a saját életükkel szembesítik, ezért utána már kerülik a konfrontálódást.

Ellenben azzal aki függ a társadalomtól, hagyja magát, nem áll ki magáért, hogy másokat ne bántson meg, az lelkileg tönkre fog menni, és lehet bármilyen iq-ja.

2022. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!