Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az ukrán-or...

Miért van az, hogy az ukrán-orosz háború kiölte a magyar emberekből (is) az emberséget?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy a magyarok is két szélsőséges álláspont valamelyikét osztják. Az ukránbarátok átmentek oroszgyűlöletbe, dehumanizálják az oroszokat mint népet is. Magukat pacifistának tartó nőismerőseim kívánják az orosz katonák halálát és ukrán zászlócskával a nevük mellett kéjjel lájkolják az orosz halott katonákat mutató képeket. De a túloldal se jobb, akik az ukránokat Amerika bábjainak tekintik, semmi együttérzést nem tanúsítanak az ukrán civilekkel szemben sem, azt mondják, megérdemlik amit kapnak.


Mindkét tábor a jó és gonosz küzdelmeként fogja fel az eseményt, ahol a túloldal semmi együttérzést nem érdemel és akivel szemben minden eszköz megengedett.


Tényleg ilyen az ember? Így működik? A csaladtagjaim egy része is. Velem van a baj ha én ezt nagyon szomorúnak tartom? Ha én egyformán sajnálom az orosz katonát és az ukrán civilt és ha megertem az ukrán és az orosz vezetők szempontjait is az ügyben?



2022. márc. 17. 22:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, veled van a baj, oldalt kell választani oszt’ annak köl szurkolni
Nem, engem is elszomoritanak a gyűlölködő emberek, akar az oroszokat, akár az ukránokat, akár az amerikaiakat gyűlölik
29 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg furcsa, milyen könnyen azonosulnak táborokkal. Kicsit az is fura nekem, hogy politikai párttokkal miért azonosulnak.


Simán lehetne eltekinteni ezektől.

2022. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Nincs az. Szélsőségesek eddig is voltak.
2022. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Nagyon kiábrándító nekem azt látni, hogy olyan emberek, akiket eddig becsültem, most olyan részvétlenül néznek rongybabaként szétzuzott embereket és bennégett embereket rejtő, szetlott tankokat és házakat, mintha egy agyonütött szúnyogot néznének, és még kéjelegnek is rajta, kárörömködnek, lájkolják.



Arra gondolok, hogy a háború mint válsághelyzet az emberekből ilyen bináris hozzáállást vált ki. De örülnék ha egy pszichologiaban jártas ember segítene megérteni ezt.


A túloldal szenvedése iránti részvétlenség és empátiahiány az ami megdöbbent. Egyébként empatikus, normálisnak ismert emberekről van szó

2022. márc. 17. 23:04
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez pszichológus. Mindez pusztán arra bizonyíték, hogy milyen vékony is az a civilizációs máz. Most (is) lepattant.
2022. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
17%

En sajnalom oket de mindennek oka van.

A masik ami miatt en nem adok egy forintot sem, hogy bantak a magyarokkal? A magyar nyelv is tilos volt nekik. Most meg jajj se jok lennenk.

2022. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 meszike91 ***** válasza:
29%
Sose volt a magyarokban emberség
2022. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%

Akkor en rossz oldalakat nezek. Fb csoportokban szazak-ezrek semmilyen allast nem foglalnak csak segitenek az erkezo menekulteknek. Senki nem irt olyat, hogy fuj orosz vagy hu ukran. Csak segiteni akarnak.

Tehat van egy 3. oldal is, aki egyszeruen segit a politika, nemzetiseg, akarmi firtatasa nelkul.

Es van egy 4. oldal is, akik bar nem oroszeljenzők es ukranellenesek, hanem csak "migrans" viszolyuk van es egyetlen dolgot latnak: ezek elollunk vesznek el mindent, huzzanak haza vagy tovabb. Ennel egyebkent az altalad tapasztalt ket allasfoglalo oldal is jobb.

2022. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Noren1989 ***** válasza:
100%
Hàt nemtom...én úgy vagyok vele, h az elmúlt pàrszàz évben ment azadok-kapok, egyik sem jobb a màsiknàl.
2022. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%

Aminap utaztam a vonaton és egy csapat túrázó nem tudott jegyet venni, mert rossz volt az autómata.


Kaller kb hatezret kért el (beleszámítva a büntetést is), mivel nem akarták kifizetni, leszállítatta őket.


Nem akarom szídni a mávot, mert velem rengetegszer voltak jófejek. Persze, megértem a kallert, hiszen sokan kamuzzák be, hogy nem volt jó az automata, de érződött náluk, hogy nem hazudnak és idáig sajnáltam is a túrázókat, hiszen nem tehettek róla, hogy rossz az autómata és nem volt MÁV pénztár az állomáson. (Nem mellesleg nem értem, miért akkora was ist das a vonaton eladni a jegyet, de ez most lényegtelen).


Csakhogy az egyik túrázó fontosnak érezte leszállás előtt, hogy hangosan megjegyezze, hogy a sok migráns cenzúra (nem írom le melyik szót használta) bezzeg jegy nélkül utazhat a vonaton.


Akkor kicsit eltört bennem valami.


Gondolom, amikor az ő feje fölött bombáznának, az első dolga lenne jegyet venni.


Gondolom úgy képzelte el, hogy anno Magyarországon is, amikor mentek a tankok az utcán, mindenki szépen kivárta a sorát a pénztárnál és kényelmesen elbattyogott a vonatig, vett is út közben hamuban sült pogácsát, hátha megéheznek, nem pedig gyomorgörcsben mentek az állomásra, hogy meg ne haljanak az út alatt és próbáltak felmászni a tömött járatra...


Tudom, az ember sok olyat mond, amit megbán, amikor ideges, ugyanakkor akkor a legőszintébb, tehát szomorú a ténybe belegojdolni, hogy mások az ukrán menekültekről így gondolkodnak, esetleg azután, hogy pénzt, ételt, kutyakaját, stb adományoztak, tiszta a lelkiismeretük és már tehetnek rájuk magasról, feljogosítva érezhetik magukat, hogy utálkozzanak.


Mivel nem itt van a háború, sok mindenkinek nehéz ebbe beleélnie magát, akik meg pont, hogy beleélik magukat, nem tudják kire kivetítenia dühüket. Az ember már csak ilyen.


Amikor 2004-ben volt a katalánok és a spanyolok között a cirkusz, például egy iskolában a kamaszok a külföldi osztálytársakra vetítették ki a dühüket, ami eléggé ronda volt. Persze, amikor egy magyar riporter ijedtében önvédelemből kigáncsolt egy apát, pont a katalánok meg a spanyolok voltak a leghangosabban a magyarok rasszistának titulálása során.

2022. márc. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindig is ilyenek voltak.

A legtöbb csak a saját érdekét nézi, mindenki más akár fel is fordulhat.

A különbség csak annyi ezeknél, hogy magától forduljon fel, vagy szívesen segít neki ebben.

Megjegyzem, az állatvilágban is ilyen a többség.

Csak akkor nem tudom, miért tarja magát az illető többre?


Aztán van néhány normális ember is, de ők ritkábbak.

2022. márc. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!