Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ebben a helyzetben a...

Mi lehet ebben a helyzetben a jó döntés?

Figyelt kérdés

Egyszerűen tanácstalan vagyok. Eljöttünk Kárpátaljáról Budapestre, az unokabátyámnál vagyunk, úgy saccoltam, hogy 1-2 hétig lesz háború. A párom bepánikolt, mert tartalékos vagyok és félt, hogy elvisznek a frontra.

Otthon van egy új építésű házunk, az udvaron még két üzlethelyiség, az egyikben a párom dolgozott mesterfodrászként, a másikban nekem volt egy kis boltom. A páromnak beállt vendégköre van, minden napra volt munkája, de most nagy részük szintén eljött, ideiglenesen legalábbis. A párom szerint senki sem fog már otthon járni hozzá, mert nem lesz az embereknek pénzük a háború után ilyesmire.

Szerinte itt kell terveznünk mostmár, de nekem nagyon hiányzik az otthonunk. Van egy gyermekünk is, épp hogy megszokta az iskolát, máris váltani kellene...

Ráadásul itt ugye albérletbe kellene mennünk, ami alapból 200 ezer, meg a kaució. 2000 euróval jöttünk el. Párom terve szerint kiveszünk egy 2 szobás lakást, ő otthon dolgozik továbbra is.

Megmondom őszintén én nem lelkesedem az ötletért, én haza vágyam, a saját házamba. Ráadásul otthon dolgoztunk mindketten, minden étkezést együtt töltöttem a kis családommal. Sok időm volt játszani a fiammal.

Az otthon a biztonságérzetet és az átélt élményeket, emlékeket jelenti számomra.

Azt a helyet, ahol menedékre lelhetünk, ahol megpihenhetünk, ahol tudom, hogy minden rendben lesz.

Ahol ismerem az összes fát, az összes zegét-zugát, ahol kisfiammal nevetve szaladgálunk, játszunk, kuncogunk. Az udvar illatát, a fénylő csillagokat, amikor feltekintünk az égre. Eszembe jutnak, amikor a tetőteraszon együtt fekszünk és bámuljuk a végtelent. Szinte minden nyári éjjelen ezt csináljuk. A gyerekszoba, ahol játszunk.

Amikor a kisfiam rám néz, amikor a nappaliba lépek, vagy ahogy játszik a szobájában. Annyira hiányzik mindez, ezek az átélt pillanatok, amik akkor csak egyek voltak a sok közül, de így, hogy talán már sosem jönnek el, mégis annyira fájóak.

A gyermekem azon az udvaron tanult meg biciklizni, sőt, ott tanult meg beszélni és járni is. A pillanatok, ahogy játszik a kutyájával...

Huh, írás közben is könnyezik a szemem.


Szóval nagyon nehéz, a párom maradna, mert szerinte már otthon nem fogunk tudni megélni, a kisfiamnak is tetszik a nagyváros (falun éltünk), de én bele vagyok betegedve. Munkát kerestem, 250 nettó ajánlatot kaptam 2 helyen, a harmadikon 200+jutalék. Otthon ketten 500 körül kerestünk (ennek harmada volt csak az enyém), tény hogy nem ment olyan jól a bolt, réteg dolgokat árulok, amiket nem vesznek annyian. Páromnak jól ment, ahhoz viszonyítva, hogy az átlagbér 70 ezer forint odaát.



2022. márc. 5. 15:44
A kérdező szavazást indított:
Hazamenni
Maradni Budapesten
Várni egy hetet még
34 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Most jöttetek át, persze hogy nehéz most. Idővel hozzá szoksz majd, de addigra már mehettek is vissza.
2022. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A családodnak megmaradtál élve. Azok csak tárgyak. Ha száz házad lenne száz üzlettel, az is csak kőhalom. Az emlékeid pörögnek a fejedben, örülj neki, hogy szépek. És, hogy látod őket.

Nem kell most okoskodnotok és jósolgatni, beszéltek a semmiről. Most itt vagytok, hozzátok ki ebből hármótoknak a legjobbat. Nem vagytok döntési helyzetben most.

2022. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
kamu
2022. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

#3


Én is ezt gondolom, de nem akartam leírni...

Beregszászi rokonaim ugyanebben a helyzetben vannak, és kisebb gondjuk is nagyobb ilyen apróságoknál, eszükbe sem jutnak most ilyen hülyeségek, hogy mit csináltak a nyári éjszakákon...

2022. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Mennék tovább nyugatra.
2022. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%

helyesebben írsz magyarul, mint egy-két diplomás magyar, a kaució szót is jól írtad le, amit a magyarok 90%-a elront

tökéletes helyesírás, a vesszőket is jól használod

ezzel csak azt mondom, hogy Te akkor vagy kárpátaljai amikor én kínai :)

2022. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

#6


Miért ne írhatna jól? A kárpátaljai magyarok magyarul, magyar iskolában tanulnak.

2022. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm, a rosszindulatúakon remélem ezután túlléphetünk:

[link]


Magyarként nyilván tudok írni helyesen magyarul.

2022. márc. 5. 17:39
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

8-as:

"Magyarként nyilván tudok írni helyesen magyarul."


Ez RÁD nézve nagyon pozitív, az itteni magyarokra nézve meg szégyen, hogy igen sokan Magyarországon nem képesek erre!

2022. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy vágysz vissza, szerintem mindenki, aki most a háború miatt hagyta el Ukrajnát.

Én is azt mondom, hogy adj egy kis időt magatoknak. Most még minden teljes káosz, de idővel rendbe jön minden.

2022. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!