Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ukrán háború jó tanulság...

Az ukrán háború jó tanulság lehetne akárkinek? Hogy a „biztos“ dolgok 1 nap alatt nullára foszlanak szét?

Figyelt kérdés

Élek egy csöndes nyugodt városban van munkám családom kocsim gyerekem bankbetétem.

És az a fő problémám hogy a kocsim már X éves lassan csak le kéne cserélni, meg hogy pizzát rendeljek vacsira vagy mekibe menjek.ű


Snitt. pár nap eltelt.

A családom fele halott, a lakásom porig égett én meg 1 szál bőrönddel egy idegen ország vasúti várójában fagyoskodok korgó gyomorral 1000 másik menekülttel együtt.


És csak pár nap van a kettő között.


Ez jó tanulság nekünk is? AKik azt hisszük na jó ezt OTT van, de ITT, itt nem lehet ilyen.

Aztán ki tudja. Lehet holnap én is menekült leszek 1 bőrönddel, Budapest meg romokban?


2022. márc. 12. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtanulságosabb ebben az egészben szerintem az, hogy gyakorlatilag nincs pénze az embernek. Dolgozhatsz évekig, kereshetsz milliókat, de ha valaki érdeke úgy kívánja, egy gombnyomásra volt bankszámlád, nincs bankszámlád.
2022. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"de ha valaki érdeke úgy kívánja, egy gombnyomásra volt bankszámlád, nincs bankszámlád."


és erre mondják az okosok hogy arany drágakő.... csak azt meg elszedik, elhagyom... meg az aranyat csöppet nehéz egy lángoló romhalmaz aljáról kikotorni.

2022. márc. 12. 10:51
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, egy háborúnak pont az tanulsága, hogy akár egy modern civilizációban élő ember is nagyon könnyen visszazuhanhat egy fejletlen világba.
2022. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Humor Herold ***** válasza:

Jogos a meglátás.Annyit fűznék hozzá, hogy az emberek élik az életüket. A legtöbbjüknek tele van ilyen olyan küzdelemmel. Aztán történik valami és önhibáján kívül borul fel az élete. És nem azoknak az élete válik romhalmazzá, akik felelőssek a dolgokért, nem az ő családjuk hal meg, nekik valószínű nem az életük múlik egy gazdasági válságon, nem fognak éhen halni.

Egyre több az ilyen esemény a világunkban.

Egyszer elgurul a nép gyógyszere, és fellázad a hatalmi szereplők ellen. Előveszik őket és meghurcolják!

2022. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezért kell több lábon állni.
2022. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Lehetne, de nem az, talán csak a 0.9%-uknak... Ez szerintem az a kategória, hogy kell a személyes átélés a szembesüléshez, tudatosításhoz.

Jut eszembe egyébként, azt írtad mindened megvan... Feleséged nincs, hogy szombaton pizzát kell rendelni vagy mekibe menni?

A szomszédban háború dúl, kinéz ide is egy válság, lásd üzemanyag ára, euró, tőzsde, stb., s ezek Nálatok sem bírnak belelátásra egy paprikáskrumplis fazékba...

DA!

2022. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Feleséged nincs, hogy szombaton pizzát kell rendelni vagy mekibe menni?"


Mi köze a kettőnek egymáshoz elárulod? hm? várom!


(de , van feleségem és de, szoktunk étterembe járni és pizzát is rendelni-na? Most összeszarod magad?)

2022. márc. 12. 15:20
 8/18 A kérdező kommentje:

"Ezért kell több lábon állni."


Világos. Főleg ha az összes lábad ellövik... házad egy romhalmaz, családod halott, összes vagyontárgyad szénné égett, bankbetéted befagyasztották, munkahelyed nincs, mert az is szarrá égett... na hány lábad van még?

2022. márc. 12. 15:21
 9/18 anonim ***** válasza:

6. "Jut eszembe egyébként, azt írtad mindened megvan... Feleséged nincs, hogy szombaton pizzát kell rendelni vagy mekibe menni?"


Nem tudtad hogy manapság gazdagéknál már nem éri meg otthon főzőcskézni?

2022. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#7:

Rá akartam világítani, hogy a kérdésedben ott van a válaszod is... Akárkinek nem tanulságos, ahhoz több bölcsesség kell, így csak akiknek... tanulságos.


Nem szarom össze magam, hisz nem a tehetségeidre utaltam, hanem arra, hogy aki tanulságosan éli az életét, azaz túlélő, az nem áldoz gyorskajára hétvégén, mikor van idő főzni, kivéve, ha nem tud és nincs felesége.

2022. márc. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!