Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ukrán menekültek miből taxizna...

Ukrán menekültek miből taxiznak egész nap?

Figyelt kérdés
Nőként taxisofőr vagyok, és utasaim fele ukrán menekült.Miből taxiznak? És sok főleg fiatalok olyan vidáman vannak mintha túristák lennének

2022. márc. 18. 09:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én jobban szeretem őket mint a magyar utasokat.Normálisak, rendesek.
2022. márc. 18. 10:35
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

Bármilyen furcsa és félelmetes, ezek az emberek egy hónappal ezelőttig pont úgy éltek, mint te vagy én. Volt normális otthonuk, munkájuk, családjuk, és semmivel sem voltak rosszabbak, mint bárki más. Igaz, hogy amikor menekülniük kellett, mindenüket otthon kellett hagyniuk, de a bankkártyájuk azért befért a zsebükbe, amin van annyi pénz, hogy tudjanak taxizni.

Pont ezért olyan erős feléjük a szolidaritás: félelmetes belegondolni, hogy ugyanez velünk is bármikor megtörténhetne.

2022. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Sosem tartok itthon készpénzt, sosem hordok készpénzt, max 2-3 ezer forintot, hog, ha a vonaton kekeckedi a kaller vagy, ha fizetnem kell valahol hol nincs term., akkor tujak fizetni.


Ahol tehetem, kártyával fizetek, azt mindenhova viszem, ergo, ha hirtelen el kéne menekülnöm innen pl Szlovákiába, lenne pénzem, tudnék kártyával fizetni. Dolgozó ember vagyok, nem milliómos, de, ha itt megszűnne az életem, nem kéne rezsit fizetnem, akkor lenne pár ezer forintom taxira, nem hinném, hogy rögtön ahogy beeek egy idegen országba, a heli tömegközlekedést akarnám megismerni a csomagjaimmal.


Nem értem, depressziósnak miért kéne lennem, ha a családom meg én is kijutok innen egy másik országba. Nyilván, ha háború van, örülök, hogy jól van a családom, jól vagyok én is és sikerült elmenekülnöm.

2022. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
12-nek igaza van, 56-ban is ugyanezt érezték a magyarok iránt a külföldiek.
2022. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
12-es, +1
2022. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!