Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rasszizmus csak a bőrszínre...

A rasszizmus csak a bőrszínre terjed ki?

Figyelt kérdés
Ha valaki rasszista akkor azt úgy kell érteni, hogy utálja a más bőrszínűeket, vagy lehet akármilyen megkülönböztetés alapján?
2022. márc. 20. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Lehet fehér bőrűként másik fehér bőrű nemzetiséget is utálni, ha erre vagy kíváncsi.
2022. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Eredeti jelentése csak a bőrszínnel kapcsolatban volt, de ma már rámondják arra is, ha nem ugyanazt a nyelvet beszéli valaki. Ez engem nagyon zavar, de kénytelen vagyok elfogadni, mert változik a nyelv, változik a szavak jelentése.
2022. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Eredetileg csak a bőrszínre mondták, hiszen a rasszokat főleg ez alapján különítették el, de ma már bármilyen csoport iránti ellenszenvre használják. Elég butaság.
2022. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most nem olvastam utána konkrétan, de a rassz szót én úgy értelmezem, mint faj / fajta/ más népesség .


Na most gyorsan rá kerestem, igaz Wikipédia ..:) : “ Egy fajon belüli kisebb csoport, akik a többiektől különböző sajátosságokkal rendelkeznek.”


Szerintem bárki, aki pl más, mint az adott egyed. Pl feltételezem fehér bőrű magyar származású vagy. Nekem pl az osztály társaim csufoltak és kirekesztettek olyat, aki amúgy nagyon kicsit volt barnább bőrű, mint mi, és egyébként világos barna hajú, de erdélyi volt. Persze ez 8 éves korunkig volt ok... Szerintem ennek a rasszizmus dolognak értelme nincs . Lehet egy barna bőrű okosabb, vagy odaadóbb, mint mi magunk, a személyiség a fontos. De sajnos mint fogalom, létezik és él is. De ahogy az előbb írtam, gyakorlatilag bármilyen kisebb faj/fajta akinek van egyedi jellemzője. Lehet bőrszín, haj típus, arc típus stb. Szóval nem, nem csak a bőrszínre terjed ki.

2022. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem csak bőrszínre.

A származásra.

De bővült a jelentése, mert az osztály alapon kirekesztés, irtás is oda sorolható.


Most a fehérek elleni gyűlölet, a keresztények gyűlölete, a háború miatt az átlag orosz ember gyűlölete van soron.

2022. márc. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem mert én is annak tartom magam, de ez a rasszizmus csak a falumbeli fehérbőrű cigányok miatt indult el és rájuk terjed ki, mások pedig már rögtön azt hiszik hogy az egész fekete bőrű nemzetiségtől undorodom, holott kedvelem őket, még vonzónak is találom őket és nem bőr szín kérdése az egész.
2023. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!