Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rasszistának gondolod magad?...

Rasszistának gondolod magad? Ha igen, miben nyilvánul meg nálad?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Félek a cigányoktól.
2020. nov. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázatul (1-es vagyok): kb 30-szor próbáltak vagy sikerült is romáknak meglopniuk minket a különböző helyeken, ahol laktunk. 50 múltam.
2020. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Van olyan sztereotípia, amely az igazságot támasztja alá és csak kivételes esetekben van ellentét (pl cigányok).
2020. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sunshinedoll ***** válasza:
57%
Nem tartom magam rasszistának, de a mai világban egy magamfajta (értsd: európai fehér ember, aki európai fehérekkel volt körülvéve 20 éves koráig) embernek aktívan kell megtanulnia, hogyan NE legyen rasszista, mivel alapvetően rasszista szemléletmóddal találkozunk az életünk során és sok esetben nem is tudatosul bennünk, hogy az a viselkedés amúgy rasszista és másoknak sértő/bántó/dehumanizáló. Szóval simán lehet, hogy vannak olyan mikroagresszív, rasszista dolgaim, amiket én észre se veszek, de alapvetően nem tartom magam rasszistának.
2020. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Én teszek különbséget az etnikumok között, de nem negatív értelemben.


Pl amikor sétálunk a kutyámmal, és cigányokkal találkozunk, akkor rövidre fogom a pórázt, és kerülöm őket, mert tudom, hogy a kutyám nem bírja őket (nem lett erre sosem tanítva, de minden kutyám iylen volt) és azt is tudom, hogy általában ők félnek a kutyáktól.


Vagy például én azért nem tartom jó dolognak a migránsok befogadását, mert már jó sok példa volt arra, hogy hány és hány hátránya van az eltérő etnikumú társadalmak keveredésének. Feszültség és romlás mindkettőre nézve.


Én minden etnikumot tisztelek, de nem fogom felvenni ebből a tiszteletből adódóan más kultúrák védjegyeit. Nem játszom el, hogy tibeti szerzetesek vagyok, vagy hogy egy néger repper, meg nem öltözök csadorba, mert nem abban nőttem fel, nem érzem, érezzétem ezeknek a dolgoknak a jelentését, jelentőségét.


A multi-kulti addig jó míg megismered és nem tolod túl, nem te akarsz lenni a legpc-bb a világon. Annál erőszakosabb, és megalázóbb dolog nincs a világon, mint azért jutalmazni vagy tisztelni valakit mert fekete.

2020. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Az vagyok, igen. Külön nem szoktam hangoztatni, nem szoktam emiatt bárkinek beszólogatni, mert pl cigány, hanem megtartom magamnak a véleményem.


És miért nem vagyok "elfogadó"? Egyrészt a magyarországi cigányok miatt, ez egyértelmű. Másrészt a #blacklivesmatter zavargássorozat már kiverte a biztosítékot. Egy drogos, egyszer már elítélt férfit lefogtak a rendőrök, és ezért önbíráskodva kirabolnak boltokat, felégetnek autókat, mert a fehér ember úgyis szemét??? Szerintem az amerikai feketék már el is felejtették, hogy mi volt pl a déli államokban akár csak 60 éve, és ahhoz képest mennyit fejlődött az esélyegyenlőség... már-már szinte egyenlőbbek.


A harmadik oka meg, hogy a gyarmatosítók távozása óta főleg Afrikában az összes régi gyarmaton csak a káosz van. Nyilván vannak jelentős tényezők, amik szerepet játszanak, pl az etnikai szempontból katasztrofális határok, és hogy pénzügyileg még mindig jópár ország nem független, de a tényeken nem változtat. Dél-Afrika a legjobb példa erre. Addig volt stabil, tetszetős ország, amíg fehér vezetése volt. Bocs, de ez az igazság.


Viszont pl a kínaiakkal, délkelet-ázsiaiakkal nincsen különösebb bajom. Nekik is teljesen más szokásaik, életvitelük van, ezért furák (pl kínai főnököt nem kívánnék magamnak), de beilleszkednek, nem fenyegetnek a tezsvírekkel, és dolgoznak(!) ...


Kb. a 21. század sváb bevándorlói. A svábokkal sem volt baj, igaz, Erdélyben volt a magyarok-szászok között nézeteltérés, de szerintem összességében pozitív hatása volt a sváb bevándorlóknak.


Ilyenekre gondolok.

2020. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rasszistának tartom magam, mert egyszer feljelentettem egy cigányt, amiért megkísérelt engem megölni.
2020. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom igen, és addig jó, amíg így van. Ha választani kéne, hogy kit mentsek meg a vízbe fulladástól, a saját fajtám választanám, ha segíteni kéne valakinek akkor is.
2020. dec. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!