Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30 évesen még meg tudom...

30 évesen még meg tudom fordítani gyökeresen az életem?

Figyelt kérdés
Egész idáig féltem élni, másokkal ellentétben nem mertem felnőni és teret adni a valódi önmagamnak. A koromnál fogva már érett felnőttnek kéne lennem, de elcsúsztam a fejlődéssel, s belül úgy érzem, még kamasz vagyok, akinek még hátravan önmaga kibontakoztatása. Még egyszer sem léptem nagyot az életemben, soha nem voltam igazán önazonos, és úgy érzem, még utaznom és tanulnom kell, ami tudom, hogy ebben a korban már ciki, de akkor is gy érzem, mert eddig csak arra figyeltem, hogy mi a társadalmilag elvárt, nem pedig a belső vágyaimra. Meg tudok még változni ennyi idősen? Vagy az lesz, hogy belefogok ebbe és eljár felettem az idő?
2022. márc. 21. 00:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem ciki. Gondolj bele, hogy 50 évesen arra fogsz gondolni, hogy bárcsak 30 lehetnél, és előtted lenne az élet.
2022. márc. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Szerintem mindig tudsz változtatni, ha van elég akaraterő, most úgy látszik, már komolyan elgondolkodtál.

Javaslom a változást, nálam is volt hasonló, és jól döntöttem. Sokkal boldogabb leszel, ha saját módon éled az életed.

2022. márc. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Több munka és energia kell, de megtudod csinálni természetesen. A kudarcoknál nem szabad feladni, és véglegesen el kell határozni magad.


Nem vagy egyedül amúgy ezzel, szerintem manapság egyre általánosabb. Egyébként hasonlóan voltam én is, kb. 28 éves koromtól kapcsoltam rá.

2022. márc. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha így gondolkodsz róla nem.

Minimum dühösnek kell lenned hozzá

2022. márc. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nagy jó hogy erre rá jöttél és ezen akarsz változtatni.

Egyáltalán nincs ehez késő,gondold el azokat aki 40-50-60 évesen jöttek rá, sokkal nagyobb előnyben vagy.

Itt az ideje végre úgy élned ahogyan te valójában szeretnél is,ne szomorkodj tovább ha nem indulj el azon az úton.

Egyet sose felesj el,ne feledd honnan indultál és ki voltál?

Sok sikert.

2022. márc. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Life Long Learningeleted vegeig fejleszd magad!! Nekem vannak 40 eves phd hallgato ugyfeleim: tanul es dolgozik. Illetve kutato osztondijjal 5 even at.


Utazas: csak penztarca fuggvenye!!


Ekozben lehet akar parkacsolatod is! Ha cerfi vagy,akkor 70 evesen is szulethet gyereked. Ha no vagy,akkor 50 evesen nevelo szulonek jelentkezel 12 eves gyerekert. Ez is nagyon szep dolog es o is megadja a csalad erzeset.


Tehat kezdj barmit,mindig van megoldas!! Budapesten majdnem csak a ciganyok szulnek 35 ev alatt.

2022. márc. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb dolog rajtad múlik és nemigen vannak korlátok, nem harminc, de nyolcvan évesen se. Vannak ilyen reális dolgok, amiknek az életkor vagy a testi gyengeség korlátokat állít, tehát nem annyira reális mondjuk orvosi egyetemet elkezdeni nyolcvan évesen...vagy hatvan évesen már nem fogsz tudni gyereket szülni valószínűleg (de nemzeni igen), tehát ezek valós korlátok. De akár párt keresni/találni, életmódot változtatni, cigiről leszokni, lefogyni, új hobbiba kezdeni, utazni, régi barátokat megkeresni, szemléletmódot változtatni, régi sérelmeket feldolgozni, elköltözni stb. az utolsó pillanatig se késő. Minden jót hozzá.
2022. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Persze, nagyon fiatal vagy még, bármit lehet. Vannak olyanok akik még 50-60 évesen is megtették ezt, pl a nagymamámnak is 50 felett vett fordulatot az élete. Szóval sosem késő semmihez, pláne ha elhatározod és teszel érte.
2022. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"ami tudom, hogy ebben a korban már ciki"


Na ez az amit nagyon gyorsan el kellene felejtened. Elárulom, senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz. Vagy mit kellene ebben a korban tenni? Ki se mozdulni, mert mit szól xy? Csináld amit szeretnél. A tanulás 30 évesen miért ciki? Más 70 évesen ül vissza az iskolapadba.

2022. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítő válaszokat! Aki írta, hogy van sztorija arról, hogy hogyan fordult meg az élete, leírná?


"Elárulom, senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz."



Hát... a családomat mindenesetre igen. Megkapom tőlük, hogy ébredjek már fel, 30 éves vagyok (mert azt mondtam, hogy lehet, hogy nem teljes állásban helyezkednék el, csak félállásban, hogy több időm legyen tanulni meg terápiára. De ezt már nem kérdezték, hogy miért döntenék így). Meg a barátaim előtt se merek lassan beszélni arról, hogy ki vagyok, mit (nem) csinálok. Mintha megállt volna az életem 20-23 évesen és nem kezdtem volna el élni.


Ez a cikk írja le tökéletesen a helyzetem: [link]

2022. márc. 21. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!