Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30 évesen még meg tudom...

30 évesen még meg tudom fordítani gyökeresen az életem?

Figyelt kérdés
Egész idáig féltem élni, másokkal ellentétben nem mertem felnőni és teret adni a valódi önmagamnak. A koromnál fogva már érett felnőttnek kéne lennem, de elcsúsztam a fejlődéssel, s belül úgy érzem, még kamasz vagyok, akinek még hátravan önmaga kibontakoztatása. Még egyszer sem léptem nagyot az életemben, soha nem voltam igazán önazonos, és úgy érzem, még utaznom és tanulnom kell, ami tudom, hogy ebben a korban már ciki, de akkor is gy érzem, mert eddig csak arra figyeltem, hogy mi a társadalmilag elvárt, nem pedig a belső vágyaimra. Meg tudok még változni ennyi idősen? Vagy az lesz, hogy belefogok ebbe és eljár felettem az idő?
2022. márc. 21. 00:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Anyukám közelebb az 50-hez úgy döntött, hogy megtanulja a nyelvet és külföldre költözik. Sokkal boldogabb, jobb életet él, mint az előző sok évben és ez látszik is rajta, mert öregedés helyett egyre jobban néz ki. :) Utoljára a gimiben tanulta a nyelvet, azután nem használta, szóval szinte a nulláról kellett indulnia. Sokan azt mondják, hogy az ő korukban már késő változtatni, tanulni stb, azok az emberek sosem fognak jobban élni, csak irigykedni másokra. Tudom nehéz, de ne foglalkozz vele, ha a családod vissza akar húzni a céljaid elérésében. Az ilyenekkel jobb megszakítás is kapcsolatot, de legalább nem hallgatni rájuk.
2022. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9 vagyok. Igazàból megértem a helyzeted én is ugyanígy vagyok.(30 évesen ott tartok, mint màs 24 évesen, most fogok végezni egyetemen, pàrkapcsolatom nem volt nemhogy férjem). Nàlam inkàbb az van, hogy én ostorozom magam és a családom nyugtat. Szóval szerintem fontos az, hogy a csalàd is megértő legyen. Szetintem a legfontosabb az, hogy tudd te mit akarsz.
2022. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem tudom egyértelműen, mit akarok. Mintha le lenne ez gátolva bennem. Van egy képem arról, hogy milyennek kéne már lennem, hol kéne tartanom, és ez még a húszas éveim elején lehetséges is lett volna, de már messzire sodródtam tőle. De valszeg arról van szó, hogy ahogy a cikkben is írják, kimaradt az önfelfedezés, kamaszkorban sem mertem őszintén megélni magamat. Minden innen ered szerintem.
2022. márc. 21. 11:19
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne ostorozd magad ilyenek miatt, mindenki a saját tempójában csinálja az életét, nincs olyan, hogy ennyi meg annyi idősen el kell érni valamit. A másokkal való összehasonlításnak semmi értelme, nem attól lesztek értékes emberek, hogy a norma szerint haladtatok. Persze az is rendben van, ha valakinek úgy alakul az élete, de nem kell semmit sem sürgetni mások miatt. Az én szememben sokkal többet ér valaki, aki bármilyen korban tud változtatni és céljai vannak, mint valaki aki mindig a norma szerint haladt és elfelejtett közben élni+boldognak lenni, pedig az a legfontosabb.
2022. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
És ha valaki se a norma szerint nem halad, se nem boldog közben? Bár csöveztem volna egy pár évet valahol külföldön egy harmadik világbeli országban...
2022. márc. 21. 11:38
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor kell változtatni, ahogy a lehetőségeid engedik. Biztos van valami megoldás, pl a külföldi munka is jó kezdet lehet, de a tanulás is. 30 évesen ne úgy állj hozzá, hogy bármihez is késő, mert nem így van.
2022. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!