Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is kiborít?

Mást is kiborít?

Figyelt kérdés

Akinek "állatbolond" párja van, hogy viseli? Nem arra gondolok, hogy ha van 1-2 kedvenc kint az udvaron, hanem arra, hogy benn a házban több kutya vagy macska van.


A kutya nem para, mert kinn végzi a dolgát, de a macska kiakasztó az alomszag meg az alom "mellémenés" miatt.


Eljuthat ez odáig, hogy vége legyen a kapcsolatnak?


Ha nagyon szereted a párod, nem akarod elhagyni, hogy tudod elviselni ezt, ha különben kellemes illatos, tiszta házban szeretnél élni?



#kutya #macska #állattartás #Benti állattartás
2022. márc. 26. 00:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak kutyás volt 2 volt neki, engem egyáltalán nem zavart imádom a kutyákat, nekem is van 1 aki ilyen szoba kutya, de ki kéretőzik ha pisilnie stb kell.


A macskákkal nincs túl nagy tapasztalatom.

2022. márc. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem kinti macskáim vannak, ha meg bejönnek, kibírják azt a pár órát éjszaka, meg sokszor kijárnak a kertbe.

Lakásba meg macska, főleg alommal.....megértem, eléggé büdös.

Az ember se tojik a sarokba a lakásában.

Költözzetek vidékre.

2022. márc. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Benti macskám van, szóval ebből a perspektívából tudok véleményt mondani: örömmel elfogadom ha emiatt szakítanak velem. Inkább ez, mint hogy egy életen át menjen a balhé a macskán.


Viszont erről még annyit, hogy ha az egész lakás bűzlik 0-24 az alomtol, az NEM normális. Lehet vesebeteg a macska, vagy valami szar alom márkát használtok.

Plusz macskát nem is nagyon lenne szabad kint tartani, mert nem őshonos Európában, szval elég felborítja az ökoszisztémát a vadászattal. Eléggé betesznek a veszélyeztetett hüllőknek és madaraknak. (arról meg nem is beszélve, hogy szinte minden kinti macskánál garantált a FiV)

2022. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen emberrel össze sem jönnék.
2022. márc. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak az agybajosakat borítja ki az ilyesmi. Ismerkedéskor kiderül, hogy pókja, kígyója van az illetőnek, ott vége van a történetnek, kölcsönösen kimondott nem téged kereslek mondattal elválunk és nem lesz második randi. Ez alapkérdés, amiben ha nem egyeznek a felek akkor ők nem illenek össze, éplelkű és épeszű embereknek ez evidens. Suba a subával, guba a gubával, állatbolond az állatbolonddal, állatgyűlölő az állatgyűlölővel.
2022. márc. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már olyan lakásban huzamosabban, ahol macska volt, nem éreztem semmiféle szagot (jó a szaglásom).
2022. márc. 26. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok agybajos, legalábbis remélem. Szeretem az állatokat, viszont benti állatkám sosem volt. Beleszerettem a páromba, amíg találkozgattunk, elbűvöltek a cicusok is. De nem tudtam, mivel jár ez.

Rendszeresen takarítom az almot, viszont az egyik macsek nem hajlandó rámenni néha. Ha úgy tartja kedve, a sarokba kakil. Van, amikor elborul az agyam, menekülnék. De a szeretet visszatart.

Olyan is volt már, hogy fogta magát a cica és rápisilt az ágyra.


Az alomnak van szaga, amikor ki- bejárnak a cicák.


Volt, hogy mentem volna zuhanyozni, és belekakilt a kádba a macska.


Nem hiszem, hogy agybajos lennék,ha ez kiborít, miután felszállt a rózsaszín köd.

2022. márc. 26. 08:25
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Ezt rendkívül komolyan meg kell beszélni.

Ilyen nekem se férne bele, ami az előző kommentben leírásra került.

Elköltöztök valahova és lesz kijárós macska, vagy maximum az előszobába jöhet be és meglesz a helye, hogy hova feküdhet, ha megunja, kimegy. Elég autonómak, ahol ki tud járni, ott talán nem lehet baj.

Ha elköltözés nem opció: valamilyen paravánnal elkerítitek az almot és környékét, meghatározzátok hova mehet a macska és milyen területen.

Ha ez sem lehetséges akkor nem tudom...

2022. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Szereted" az állatokat, de a házba nem engednéd be őket, undorodsz tőlük. Hát ez szerintem igenis agybaj.
2022. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Engem rettenetesen zavar a kutyaszag, legszívesebben sosem tartanék kutyát. Ha mégis, az közepes testű és kint lesz, kutyaházban, max tűzijátékkor jöhetne be, vagy, ha villámlik. El lesz hordva kutyaiskolába, meg lesz nevelve, minden nap sétálni menne, hogy ne szarjon a kertbe. De! Én nem tudom szeretni őket sajnos. Mások kutyái néha aranyosak, de utálom, ha rám ugranak, össze koszolnak, megnyalnak. Azt meg különösen nem szeretem, ha a gazdája azt szeretné, hogy ezt rezzenéstelen arccal tűrjem, sőt, még örüljek neki, mert "szeret" aha, most lát először, máris szeret....miért? én nem szeretem, a közelébe nem akarok menni. Szóval egy szó, mint száz, kutyát csak akkor tartanék, ha a partnerem szeretné és csak úgy, ha kinti lesz.

Macska lehet kinti-benti. Így él most a mi macskánk, ivartalanított kandúr, egészséges, tisztán tartja magát, almot ritkán használja, kimegy, ha dolgát végzi, de, ha valamiért nem engedjük ki/véletlenül bezárjuk a házba pár órára, míg elmegyünk, akkor CSAK az almot használja. Jól nevelt, hallgat a nevére, bújós és tiszta. Több macskánk is volt, nem volt velük problémám. Persze itt is megvannak a kis "rögeszméim", miszerint nem feküdhet rá felstócolt tiszta ruhákra, nem aludhat velem, nem jöhet fel ágyra, asztalra, nem ehet a tányéromról (kunyerálhat, de nem nyalhatja le onnan), ha valahová mégis felugrik, rászólok/leszedem és utána felület takarítva.

Ilyen akváriumi/terráriumi állatokat szívesen tartanék egyébként, úgyhogy kevés kivétellel, ha valaki ilyeneket tart és mondjuk ebbe van belepistulva, az nem zavarna egyáltalán. Azok az állatok viszonylag csendesek, szépek, sok vizet nem zavarnak.

2022. márc. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!